Pred kolaudáciou nového cintorína na Chrenovej musia odstrániť nedostatky

Ide napríklad o mobiliár a navážanie zeminy do jednej časti cintorína, kde pre nerovnosti stojí po dažďoch voda.

Kapacita nitrianskych mestských cintorínov je nedostačujúca. Na niektorých z nich je možné zosnulých pochovávať už iba na existujúcich alebo zrušených hroboch. „Ak nerátame cintoríny v mestských častiach (napríklad Dražovce, Krškany), ale len čisto mesto, tak obsadených máme 13 762 miest a voľných len 874 miest,“ objasnil hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

Voľné miesta sú už len na dvoch cintorínoch v meste, a to na Cabajskej ceste a v Mlynárciach.

Radnica preto začala pred rokmi s realizáciou nového cintorína. Ten si mesto prevzalo v novembri minulého roka, ešte však nie je skolaudovaný. Podľa radnice sa aktuálne riešia menšie nedostatky, ktoré nebolo možné odstrániť cez zimu. Ide napríklad o mobiliár a navážanie zeminy do jednej časti cintorína, kde pre nerovnosti stojí po dažďoch voda.

Kolaudácia má byť 30. apríla 2020.

„Až po kolaudácii sa môže urobiť pasportizácia hrobových miest, ich nahratie do systému. To potrvá rádovo niekoľko dní,“ dodal Tomáš Holúbek. Predávať nezaregistrované hrobové miesta zatiaľ nie je možné, no záujem je už teraz veľký. Nový cintorín na okraji Chrenovej, v časti Selenec, poskytne kapacitu pre 1300 hrobových miest, teda približne 2500 zosnulých.

Pochovávať na novom cintoríne bude možné v máji 2020.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password