Prečo by sme mali vstávať o piatej?

Nemecký filozof Immanuel Kant napísal: „Proti trampotám života dal Boh človeku tri veci – nádej, spánok a smiech.“ Prečo sa ho potom máme dobrovoľne vzádavať?

Teraz si určite hovoríte: „Ani náhodou, prečo by som to robil? Čo som blázon? “ My vám povieme prečo. Skoré vstávanie so sebou prináša niekoľko benefitov.

Žiadne rušenie
Prečo? Lebo všetci naokolo spia. Pri práci vás nebude vyrušovať žiaden detský plač, susedský krik a podobné rušivé vplyvy.

Tajomstvo úspechu
Mnoho úspešných ľudí nedá dopustiť na skoré vstávanie. Miliardár Richard Branson, ktorý je zakladateľ spoločnosti Virgin Group vstáva o 5 ráno. Známy herec Dwayn „The Rock” Johnson dokonca o 4. Výkonný riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook vstáva o 3:45! Čo myslíte? Neprehodnotíte to skoré ranné vstávanie?

2 extra hodiny navyše
Ste o dva kroky dopredu pred vašou konkurenciou. To však nie je ani tak dôležité ako fakt, že budete mať dostatočný čas na svoju prácu.

Perfektný čas na šport
Nie je nič lepšie ako začať deň nejakou športovou aktivitou. Či už zvolíte beh, fitko alebo jógu, je len na vás.

Prokrastinácia
Plánujte, majte svoj režim, nepozerajte nonstop do telefónov, radšej si každodenne vyhraďte 15 minút na čítanie motivačnej literatúry. Plány a rozvrhy na konkrétny deň by ste si mali robiť aspoň deň vopred. Skoro ráno sa vykonávajú ťažké povinnosti omnoho ľahšie. Vyskúšajte to!

Zdroj: Pixabay.com

Na záver jedna veľmi dôležitá rada. Nezabudnite skorému vstávaniu prispôsobiť čas, kedy chodíte spať. Aby sa vaše telo dostatočne zregenerovalo, potrebuje dostatočne dlhý spánok. Nechcete predsa pôsobiť počas celého dňa ako taká staroveká múmia.

Televízia Nitrička

Forgot Password