Poradňa: Kde hľadať knihy, keď sú knižnice zatvorené

Hľadajte tam, kde knihy nikdy nie sú vypredané a vypožičané.

Zdroj: pixabay.com

Kamenné knižnice a kníhkupectvá sú síce zatvorené, ale internetové obchody nie. Aj v Nitre sa nájdu kníhkupci, u ktorých si objednávku môžete prevziať. Ešte väčší úspech budú mať zrejme v najbližšom čase elektronické knihy. Čitatelia verní papierovej verzii by možno namietali, že elektronická kniha nemá tú správnu „vôňu“, ale aj digitálna kniha má svoje výhody. E-knihy šetria miesto, veľkosť a písmo si viete prispôsobiť, večer pri čítaní nepotrebujete svetlo, znižujú sa náklady na výrobu a logistiku.

Veľkou výhodou e-kníh je, že nikdy nie sú vypredané.

Pribúdajú aj e-knihy pre deti so zvukom a interaktívnymi prvkami. Dnes digitalizáciu knižného priemyslu využíva aj prevažné množstvo kníhkupectiev. A nájdu sa aj v knižniciach. Krajská knižnica Karola Kmeťka má k dispozícii viac ako 6000 tisíc kníh, ktoré si môžu registrovaní čitatelia stiahnuť cez aplikáciu eReading.

Zdroj: pixabay.com

Aplikáciu si stiahnete zdarma na Google Play pre Android alebo cez App store pre iOS.

O podrobnejšom postupe sa dočítate v článku nižšie. Naraz si môžete stiahnuť tri tituly. „Štandardná výpožička elektronickej knihy je 31 dní,“ informuje Ivana Nemčeková z Krajskej knižnice. Po uplynutí tohto obdobia sa možnosť čítať knihu vo vašom zariadení deaktivuje. Ale dobrá správa je, že ak ju nestihnete prečítať, požičať si ju môžete znovu.

Pri e-kníh sa nemusíte báť, že bestseller, ktorý vás zaujal, bude celé mesiace vypožičaný.

Kedže marec je tradične mesiac venovaný knihám a koronavírus nás chtiac či nechtiac núti tráviť viac času doma, do konca mesiaca vám prinesieme niekoľko článkov a zaujímavostí na tému kniha. Prvý si na našom webe môžete prečítať už zajtra.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password