Podvodníci v Nitre a jej okolí opäť úradovali. Polícia apeluje na ľudí, aby sa nedali oklamať

Seniorom znovu telefonovali podvodníci. Počas jedného dňa bolo zaevidovaných viac takýchto telefonátov.

O podvodníkoch, ktorí sa snažia oklamať seniorov vás pravidelne informujeme. V apríli tohto roku napríklad jedna dôchodkyňa z nitrianskeho kraja naletela príbehu ženy, a tak prišla o tisícky eur.

O mesiac na to podvodníci vyčíňali opäť a chceli získať peniaze od seniorov. V telefóne sa vydávali za ich blízkych a následne aj za policajtov. Hovorili im, že si chcú kúpiť dom, ale nemajú na to dostatok financií, potom rozprávali o nehode a bolo potrebné zaplatiť spôsobenú škodu. Nitrianska krajská polícia v tom čase za jeden deň zaznamenala osem takýchto telefonátov.

Podvodníci seniorom telefonovali opäť. V Nitre a jej okolí policajti zaevidovali počas jedného dňa viac takýchto telefonátov. „Mužský hlas sa im v telefóne predstaví ako policajt, ktorý ich informuje o napadnutí ich účtu a žiada ich, aby si ho išli zablokovať do banky. Taktiež zisťuje, či majú doma finančnú hotovosť,“ uviedla nitrianska krajská polícia.

Polícia znovu prosí ľudí, aby na telefonáty nereagovali a nedali sa nachytať podvodníkmi.

„V prípade, že sa vám takéto niečo stane, policajt vás navštívi osobne, hodnoverne sa preukáže, ale určite to s vami nebude riešiť telefonicky. Taktiež vás vyzývame, aby ste nikomu neudávali číslo účtu, ani prístupový kód,“ dodala nitrianska krajská polícia.

foto: ilustračné: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password