Podvodníci v Nitre a okolí majú nové praktiky: Najprv sa vydávajú za rodinu, potom za políciu

Špekulanti pri telefonátoch predvádzajú herecké výkony. Tento raz šťastie nemali.

foto ilustračná (pixabay.com)

Nitrianska krajská polícia upozorňuje občanov na nové praktiky špekulantov. Včera to boli prípady v Komárne, dnes v Nitre a okolí. Podvodníci chcú od starších občanov získať peniaze tým, že sa najprv vydávajú za rodinných príslušníkov a vzápätí za policajtov.

Krajská polícia za jeden deň evidovala osem podozrivých telefonátov seniorom.

Mužský hlas sa naprv do telefónu predstavil ako ich príbuzný so slovami „Ahoj, čo ma nepoznáš?“. Oslovení sa v domnienke, že ide skutočne o člena rodiny, spýtali „Si to ty?“ a uviedli meno príbuzného, s ktorým si mysleli, že komunikujú. „Hlas v telefóne sa priznal k prvému počutému menu a vyrozprával príbeh. Raz to bola kúpa domu na ktorú mu chýbajú peniaze, potom to bola nehoda a treba uhradiť škodu,“ vysvetľuje polícia.

Telefonujúci viackrát žiadali o niekoľkotisícovú pôžičku z dôvodu vydierania mafiou. Po skončení telefonátu seniorom zavolali policajti, ktorý rozhovor údajne odpočúvali, pretože danú mafiu sledujú a odporúčali seniorom, aby peniaze vydali. „Podvodníci sú zrejme dobrí herci. Vždy išlo totiž o milý, mladší, bojazlivý až ustráchaný hlas v telefóne a údajný policajt pôsobil veľmi rázne, prísne a jeho hlas bol starší a bez prízvuku a dialektu,“ uvádza krajská polícia.

Tento raz ani jeden z oslovených peniaze nevydal, kontaktoval svojich príbuzných a následne skutočnú políciu, ktorá na prípadoch už pracuje.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password