Dôchodkyňa sa nechala oklamať: Prišla o tisíce eur

Polícia pravidelne upozorňuje seniorov, aby sa nenechali oklamať podvodníkmi. V tomto prípade sa zrejme rady polície k dôverčivej dôchodkyni nedostali včas. Podvodníci zneužili jej strach o syna a pripravili ju o tísice eur.

foto ilustračná (pixabay.com)

„Neznáma žena zavolala 77 ročnej seniorke a farbisto jej opísala, že jej syna niekto zbil, že mu vybili zuby a že ak chce, aby prišiel domov má poslať peniaze,“ opisuje nitrianska krajská polícia. Dôchodkyňa s tým v panike súhlasila a dohodla sa s telefonujúcou, že peniaze odovzdá taxikárovi, ktorý príde približne o 30 minút. Podľa polície žena ešte seniorke pripomínala, aby bola na taxikára pripravená a k telefónu jej dala aj údajne zbitého syna.

Ten jej s plačom potvrdil, že nevidí, má vybité zuby a spýtal sa jej, či má doma 7500 €.

„Poškodená žena uviedla, že má doma takú hotovosť a že ju odovzdá taxikárovi tak, ako sa dohodli,“ pokračuje polícia. Peniaze aj s oblečením vložila do igelitovej tašky a neskôr ich odovzdala neznámej osobe. Až po prvotnom šoku zavolala svojmu synovi a zistila, že mu nič nie je a prišla tak o svoje úspory.

Šalianski policajti už vo veci začali konať, prebieha trestné stíhanie pre prečin podvodu.

„Neustále upozorňujeme seniorov, aby si dávali pozor na ľudí a radšej nikomu neverili, aby nikomu neposielali peniaze, bez toho aby si vec preverili,“ upozornila opäť krajská polícia.

Podvodníci sa často snažia seniorov oklamať podobnými vymyslenými príbehmi, alebo domnelými kontrolami plynomerov či elektromerov. Z dôvodu aktuálne prebiehajúceho sčítania obyvateľstva polícia upozorňuje aj na falošných sčítacích asistentov. Seniorom už v minulosti radila, aby si napríklad na vchodové dvere, bránu rodinného domu alebo priamo pri miesto, kde majú pevnú linku či mobilný telefón, prilepili nálepky alebo odkaz, ktorý by im pripomínal, že ich možno práve kontaktujú podvodníci.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password