Podchod v objekte Sandokan na Klokočine dostal nový vizuál

Poslanec mestského zastupiteľstva Pavol Obertáš je za to, aby sa takýmto spôsobom postupne oživili aj iné verejné priestory.

Podchod v objekte Sandokan bol tmavý a roky neudržiavaný. To je však už minulosťou, pretože podchod získal novú podobizeň, čo potešilo aj ľudí, ktorí ním prechádzajú.

„Je to veľmi pekné. Ľudia sa tu zastavujú a pozerajú si to,“ povedala nadšená žena.

„Veľmi je to pekné. Videla som to už aj na Facebooku a som sa tak zapozerala, že je to veľmi pekné. Najskôr som videla, že to namaľovali nabielo, už aj to bolo pekné. Prišla som sa sem kvôli tomu pozrieť, lebo stále chodím okolo a nechodím cez ten podchod, lebo bol predtým tmavý. Teraz je to veľmi pekné. Super, teším sa,“ reagovala ďalšia.

Podchod pred revitalizáciou

Cez tento podchod, ako sám uviedol, chodieval každý deň aj poslanec mestského zastupiteľstva Pavol Obertáš a aj Peter Bocán. Oboch ich hnevalo to, v akom stave sa nachádza podchod. Bol roky neudržiavaný a nebol osvetlený. Po namontovaní osvetlenia sa rozhodli tento priestor oživiť a momentálne vyzerá takto. (viď fotografia)

Podchod po revitalizácii foto: TV Nitrička

Občianske združenie Nitrafiesta získalo financie na revitalizáciu prostredníctvom dotácie na kultúru z rozpočtu mesta. „Dotácia nám bola schválená vo výške 3500 eur s tým, že táto dotácia má pokrývať dva prelepy a celkovú úpravu verejného priestoru,“ povedal Obertáš. No a tá zahŕňala nákup jednotlivých materiálov.

Pavol Obertáš uviedol, že fotografie sa budú počas tohto roka ešte prelepovať. V budúcnosti sa plánuje vytvoriť aj anketa na sociálnej sieti, aby si ľudia mohli z ponúknutých snímok vybrať, akú chcú v podchode mať. V podstate by sme chceli túto celoročnú galériu veľkoplošných fotografií, ako aj názov projektu, udržiavať aj v budúcnosti s tým, že postupne by sme chceli oživiť aj viacero verejných priestorov takouto formou,“ dodáva Obertáš.

Viac informácii sa dozviete v reportáži Márie Geierovej.

titulná foto: TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password