Počas nasledujúceho víkendu je v ponuke množstvo podujatí. Už ste si vybrali?

Teplé a slnečné víkendové počasie môžete využiť na turistiku či výlet. V ponuke sú však aj divadelné predstavenia i blšák.

Pri príležitosti mesiaca knihy pripravilo nitrianske múzeum pestrý program pre detských návštevníkov. V sobotu, 26. marca sa v Slovenskom poľnohospodárskom múzeu bude konať knižný deň. Tešiť sa môžete na rôzne akcie. Napríklad hra Vandrovka umožní návštevníkom uvidieť zákutia skanzenu. Milovníci a milovníčky železníc si nesmú nechať ujsť jazdu na detskom elektrickom vláčiku a veľkom vlaku Nitrianskej poľnej železnice.

Súčasťou programu bude tiež tvorivá dielňa a výmena kníh. Program bude prebiehať od 8.30 do 15.30.

foto: UKF

V sobotu (26. 3.) o 10:00 v Kultúrnom dome Močenok je pripravené divadelné predstavenie Luskáčik. Svetoznámy príbeh z pera E. T. A. Hoffmanna dostalo bábkovú podobu. Divadelnú adaptáciu prinieslo Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre. „Na spoluprácu s ním bola prizvaná bulharská režisérka Biserka Kolevska, ktorú na tomto príbehu priťahuje najmä krehká hranica medzi realitou a svetom fantázie. Svetom, v ktorom je možné všetko,“ informuje nitra.eu.

Deti aj dospelí budú môcť pocítiť silu rozprávok, v ktorých dobro zaslúžene víťazí.

foto: SDKS

Ďalšia z aktuálnych výstav v Nitrianskej galérii je Léthé. Autor sa snaží historický odkaz konfrontovať s prítomnosťou, nakoľko pocity prázdna a pominuteľnosti sú rovnako naliehavé, ako v celých dejinách ľudstva. Autor Richard Marco sa predstavuje ako maliar, ktorý sa intenzívne zameriava najmä o portrét, napríklad detskej lebky či s apropriáciou Ostrova smrti Arnolda Böcklina, resp. portrétom Kráľovnej noci – neexistujúcej podoby Margaréty Brabantskej.

Téma pominuteľnosti a zabudnutia je chápaná metaforicky a 5 riek podsvetia prinesie 5 rôznych emócií.

foto: Nitrianska galéria

27. marca sa na pešej zóne uskutoční blšák. Od 7:00 do 15:00 si budú môcť návštevníci zakúpiť zaujímavé kúsky od predajcov. Cena za prenájom miesta je od 5 eur a vstup je zdarma. Podujatie organizuje Domof Creativity.

Aj túto nedeľu sa uskutoční Koncert pre Ukrajinu.

27. marca sa od 19:30 uskutoční koncert duchovnej hudby. Medzi účinkujúcimi sa predstavia Samuel Mikláš – husle, Lujza Ďurišová – violončelo, Zdenko Mravec – spev, Lucia Vaňková – organ, Matúš Maraček – organ, Vladimír Kopec – organ. Na programe bude Bruhns, Bach, Biber, Händel, Kopec, Stradella a iní. „Výťažok z dobrovoľného vstupného bude venovaný na pomoc Ukrajine,“ informujú organizátori.

Televízia Nitrička

Forgot Password