Po dvoch rokoch by sa na Nitriansky hrad mohla vrátiť pravá vianočná atmosféra aj s programom

Vedenie hradu pripravuje program na nadchádzajúce obdobie.

Nitriansky hrad

zdroj: FB Nitriansky hrad / Nitra Castle

Advent na Nitrianskom hrade patril k obľúbeným predvianočným programom v meste. Ostatné dva roky sme sa pre opatrenia súvisiace s pandémiou museli zmieriť s obmedzenejšou ponukou.

Koncom minulého roka bol pre Covid-19 exteriér hradu pre verejnosť otvorený, ale občerstvenie vo Vazulke sa predávalo iba cez výdajné okienko, bez možnosti státia alebo sedenia, kultúrny program bol zrušený. Na Svätoplukovom námestí síce bolo vianočné mestečko, no možnosť predaja v stánkoch hygienici nepovolili.

foto: NH

Tento rok by sme sa k tradícii mohli vrátiť. Vedenie hradu pripravuje adventný program.

K Adventu na hrade obyčajne patria prehliadky Diecézneho múzea a katedrály s výstupom na vežu, vianočná výzdoba areálu, ovečky v Gotickej priekope, predvianočné koncerty a možnosť občerstviť sa tradičnými dobrotami v kaviarni Vazulka v známej Vazulovej veži.

foto ilustračná (pixabay.com)

Aktuálne je vstup do hradného areálu voľný. Diecézne múzeum má technickú prestávku a je zatvorené aj počas víkendov. Zatvorená je aj veža katedrály. Vopred objednané skupiny si však môžu rezervovať komentované prehliadky. Hradný areál býva otvorený do 18. hodiny, katedrála do 16. hodiny.

„Chystáme pre vás Advent na hrade, novú expozíciu v Diecéznom múzeu a Trojkráľový koncert,“ avizuje vedenie hradu.

Televízia Nitrička

Forgot Password