Kultúrne plány na najbližšie obdobie sú pripravené. Ktoré sa podarí uskutočniť?

Mnohé podujatia už boli zrušené, presunuté na iný termín, alebo do online priestoru.

zdroj: TV Nitrička

Pri plánovaní kultúrnych podujatí si v súčasnom období nikto nemôže byť istí či, a ako sa uskutočnia. Tento rok sa už pre pandémiu v meste pod Zoborom nekonala plesová sezóna, fašiangy ani Nitrianska hudobná jar.

Mesto Nitra však má na nadchádzajúce obdobie podujatia pripravené. Ak to pandemická situácia dovolí, je pripravené ich zrealizovať.

Podľa Romana Oravca z odboru komunikácie a propagácie mestského úradu bude organizovanie akýchkoľvek podujatí vychádzať z opatrení prijatých vládou a Úradom verejného zdravotníctva SR.

Plány zatiaľ prezradila Terézia Zaujecová z nitrianskeho Turistického informačného centra: „Spolupodieľame sa s kolegami s odboru kultúry na realizácii Nitrianskeho kultúrneho leta, ktoré veríme, že aspoň v nejakej oklieštenej podobe sa bude dať realizovať. Zapájame sa do podujatia Nitra, milá Nitra. Radi by sme zorganizovali Leto na Zoborskom kláštore, ak to bude možné a taktiež Svetový deň cestovného ruchu, ktorý je v septembri“.

Ak to bude nutné, kultúra sa opäť presunie do online priestoru.

Riaditeľka TIC Nitra hovorí, že by v kultúrnej činnosti mohli pokračovať prostredníctvom aplikácií a zdieľaných videí. Od minulého roka je k dispozícii napríklad mobilná aplikácia Cesty mladého Corgoňa a tento rok by sa ponuka mala rozšíriť o novú aplikáciu alebo responzívny web Mesto v meste.

O čom bude, sa dozviete v reportáži Televízie Nitrička.

Televízia Nitrička

Forgot Password