Pandémia v minulom roku ovplyvnila aj turistický ruch v Nitre

Fungovanie Turistického informačného centra v Nitre v roku 2020 zodpovedalo priebehu pandémie.

Od marca do mája 2020 a tiež v novembri a decembri minulého roka Turistické informačné centrum (TIC) fungovalo v obmedzenom režime. „Poskytovali sme informácie záujemcom telefonicky alebo mailom,“ uvádzajú pracovníčky TIC. Cestovné opatrenia podľa ich slov ovplyvnili aj návštevnosť TIC. V roku 2020 z celkového počtu 6717 návštevníkov bolo 803 zahraničných turistov. „Najsilnejšie boli mesiace júl a august. Služby TIC Nitra využilo v roku 2020 spolu 10634 záujemcov,“ uvádza centrum.

Sprievodcovské služby poskytovali najmä v slovenskom jazyku 870 záujemcom. Do ponuky zaradili prehliadky pod názvom Lice a local – ži ako miestny.

foto: nh

Domáci nadšenci prostredníctvom prehliadok predstavili Nitru menej všednou formou. „Išlo o prehliadky Po stopách nitrianskej secesie s Peťom, Strašidelné záhady Nitry s Marekom, štafetová prehliadka Putujeme Nitrou, Tajomné zákutia Zoborských vrchov, cykloprehliadka Nitry, Tríbeč a jeho tajomstvá na bicykli, Nitra detskými očami s Leom, Farebná krása dekoračných kameňov v uliciach Nitry a prehliadka Zoborského kláštora s pátrom Filipom,“ vymenúva početnú ponuku TIC.

V lete pribudla aplikácia, ktorá mala zaujať najmä deti, respektíve rodiny s malými dobrodruhmi.

Išlo o mobilnú geolokačnú aplikáciu Cesty mladého Corgoňa. „Vzťahuje sa k téme Nitra na siedmich pahorkoch a je dostupná v slovenskom, anglickom jazyku a nitránčine,“ približujú Alena Pivarčiová a Zuzana Juhásová z TIC. Za 1 mesiac od spustenia zaznamenali 450 inštalácií, 290 aktívnych užívateľov a odovzdali 50 dekrétov, ktoré je v hre možné získať. V sprievode s aplikáciou vznikli aj originálne videá Cesta na hrad s Leom, Zoborské vrchy s Peťom a zážitkové video k aplikácii v nitránčine.

Pokračovali v osádzaní informačných tabúľ, ktoré približujú určité lokality.

Začiatkom roka boli osadené na Martinskom vrchu a autobusovej stanici. Vyrobený bol aj označník lokality o Zobore a Zoborskom kláštore a informatívne tabule pred Špecializovanú nemocnicu sv. Svorada Zobor. TIC sa počas uplynulých mesiacov podieľalo aj na tvorbe kultúrnych podujatí či tvorbe nových propagačných materiálov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password