Peter Hrabovský – vedúci folklórneho súboru Ponitran

FS Ponitran funguje už od roku 1966 a pravidelne sa zúčastňuje na viacerých folklórnych festivaloch.

Okrem festivalov na Slovensku sa viackrát prezentovali aj v zahraničí  po celej Európe. Od 4.5. tohto roku predstavujú po vystúpeniach svoj nový program Fantázie. Rozprávali sme sa s Petrom Hrabovským, vedúcim súboru.

Povedzte nám niečo o programe predstavenia Fantázie

Čím sú ľudia starší, tým menej fantazírujú a snívajú. Sú príliš zameraní na realitu. V tomto programe ukazujeme štyri choreografie zo štyroch rôznych regiónov Slovenska, ktoré sa budú s ľudskou fantáziou trošku pohrávať. Chceme, aby keď vystúpenie skončí, tak si ľudia povedali, že by fantáziu mali do života zapájať viac.

Ako dlho vám trvala príprava?

Myšlienka vznikla v marci minulého roku, začali sme s tým postupne, pomaly. Intenzívna príprava začala až vo februári, kde to nabralo obrátky, ale celkovo príprava trvala rok.

Ako často a kedy robíte nábor do svojho súboru?

Nábory máme každý rok v septembri alebo v októbri, kedy prichádzajú do mesta študenti a kedy končí letná sezóna festivalov. Samozrejme nábory nie sú len pre študentov, ale pre každého, kto by mal záujem.

Aké hudobné nástroje budú sprevádzať túto hudbu?

Bude tam sláčiková hudba a keďže máme vynikajúceho gajdoša, tak aj gajdy. Ale aj veľa iných nástrojov.

Viac o Petrovi a Folklórnom súbore Ponitran sa dozviete v našej relácií O ľuďoch s ľuďmi s Táňou Timkovou tu, a o premiére program Fantáziu si môžete pozrieť viac tu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password