Včera obchody, dnes sa v Nitre otvárajú aj športoviská, galéria, múzeum a Synagóga

Hromadné otvorenie výstav to zatiaľ nebude, ale individuálne návštevy kultúrnych inštitúcií sú povolené. V obmedzenej miere sa otvárajú aj športoviská.

zdroj: Nitrianska galéria

Nitrianska galéria sa pre záujemcov otvára dnes 20. 4. Tri výstavy, ktoré bolo doteraz možné vidieť formou 3D virtuálnych prehliadok, si od utorka pozriete aj naživo. V Reprezentačných sálach je pripravená výstava Do prírody galérie?, v Salóne na nachádza stála expozícia – František Studený a v Galérii mladých nájdete výstavu Lovci a zberači.

Ponitrianske múzeum je už tiež otvorené v štandardnom čase od 9.00 do 18.00 hod. Navštíviť je možné najnovšiu výstavu Na postriežke so šľachtou v revíroch pod Tribečom. Potrebná je najviac 7-dňový test a prekrytie nosa a úst respirátorom. Počet návštevníkov je obmedzený.

Otvoriť zatiaľ neplánuje Slovenské poľnohospodárske múzeum.

Zrejme to tak bude ešte dlhší čas. Aktuálne plánujú veľké upratovanie zbierkových predmetov a depozitárov, na ktoré nikdy nebol čas a priestor.

„Od dnes sprístupňujeme verejnosti synagógu. Návštevníkom sú prístupné stále výstavy formou individuálnych prehliadok za dodržania platných protiepidemiologických opatrenia,“ informovala nitrianska radnica. Do priestorov môže vstúpiť najviac 10 ľudí naraz. Otvorená je v utorky, soboty, nedele od 13.00 do 18.00 h, v stredu a štvrtok od 9.00 do 12.00 h a od 13.00 do 18.00 h.

zdroj: TV Nitrička

Regionálne múzeum v Mojmírovciach plánuje otvoriť 21. apríla. Oznámilo, že z dôvodu vakcinácie, ktorého termín vyšiel na 19. 4., priestory múzea sprístupnia verejnosti až v stredu. Múzeum bude otvorené od pondelka do piatku. Návštevu cez víkend treba ohlásiť telefonicky vopred. Prehliadky so sprievodcom začnú o 9.00 a posledná bude o 15.00 hod. „Prosíme Vás o dodržiavanie opatrení – respirátor v interiéri múzea, dezinfekcia rúk, dodržiavanie odstupu od sprievodcu a taktiež od ľudí, ktorí sú mimo vašej domácnosti. Na prehliadku môžu ísť naraz maximálne 4 osoby ( so sprievodcom je to 5 osôb),“ upozorňuje mojmírovské múzeum.

Obnovuje sa prevádzka mestskej haly a tenisového areálu

Mesto Nitra od utorka otvára športoviská. V obmedzenom režime je obnovená prevádzka Mestskej haly Nitra na Klokočine a tenisového areálu na Chrenovej. „V mestskej plavárni aktuálne pokračuje výmena vody, vzorky bude testovať hygiena. Na základe výsledkov plánujeme otvoriť plaváreň cez víkend alebo začiatkom budúceho týždňa,“ informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Službyt Nitra podľa jeho slov reagoval hneď, ako to pravidlá umožnili a pripravil športoviská na prevádzku.

Návštevníci športovísk sú povinní dodržiavať platné opatrenia a pokyny, ktoré vydal Úrad verejného zdravotníctva SR. Maximálny počet účastníkov na jednom športovisku je šesť návštevníkov a tréner, všetci musia mať platný doklad o negatívnom teste na COVID-19, prípadne potvrdenie o prekonaní tohto ochorenia alebo očkovací preukaz. Prevádzková doba športovísk je z dôvodu stále platného zákazu vychádzania obmedzená na čas medzi 7.00 až 19.00 h.

zdroj: NH

Včera sa v Nitre otvorili aj prevádzky ďalších obchodov, služieb a obchodné centrá

Prázdne priestory centier sa opäť zaplnili väčším počtom ľudí. Samozrejmosťou je prekrytie úst a nosa respirátorom a meranie telesnej teploty pri vchodoch. Tá by mala byť najviac 37 °C. Obchody sú však, vzhľadom na prísnejší večerný zákaz vychádzania, otvorené maximálne do 20.00 hod.

Na jedného zákazníka má vychádať15m štvorcových predajnej plochy. Obchody preto regulujú počet zákazníkov tak, ako po otvorení po 1. vlne pandémie. Väčšinou si pri vchode do obchodu zoberiete nákupný košík, kartičku alebo tašku. K dispozícii je taký počet, koľko môže byť na predajni zákazníkov. V niektorých obchodoch sa vynašli. V predajni obuvi dajú zákazníkom pri vchode obuvák, ktorý pri odchode vrátia na určené miesto.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password