Osobnosti Nitry vysvetľujú, prečo je dobré zapojiť sa do sčítavania

Mesto dnes spustilo kampaň Hlásim sa k Nitre. Účinkujú v nej napríklad Itcho Pčelár, Milan Ondrík, Miro Pupák a nitriansky biskup Viliam Judák.

Od 15. februára prebieha na Slovensku prvé elektronické sčítanie obyvateľov. Každý, kto môže, by sa mal sčítať do konca marca. Od apríla do októbra bude prebiehať asistované sčítanie pre tých obyvateľov, ktorí pri sčítaní potrebujú pomoc.

Na základe výsledkov sčítavania mestá a obce dostávajú financie na podielových daniach. Podľa radnice sa počas posledného sčítavania v roku 2011 k Nitre prihlásilo menej ľudí, ako v meste v skutočnosti žilo, mesto tak preto v tomto roku príde vraj približne o 760-tisíc eur. „Keď sa pred desiatimi rokmi naposledy sčítaval národ, výsledky ukázali 79-tisíc obyvateľov Nitry. V skutočnosti ich tu však žilo takmer 82-tisíc,“ dodal hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Magistrát sa preto rozhodol osloviť obyvateľov kampaňou Hlásim sa k Nitre.

zdroj: Youtube Mesto Nitra

Kampaň spustili dnes 3. marca spolu s 1. videom zo série. Účinkuje v ňom hudobník a spevák Itcho Pčelár, ktorý sa stal známy v roku 2013 najmä vďaka Česko-Slovensko hľadá Superstar. „Pri tvorbe kampane sme oslovili zaujímavé osobnosti Nitry z rôznych oblastí, od športu, umenia až po cirkev, ktoré bude verejnosť stretávať v najbližších troch týždňoch v meste, televízii a na sociálnych sieťach,“ povedala Lenka Mareková z Odboru komunikácie a propagácie na Mestskom úrade v Nitre. V kampani známe osobnosti vysvetľujú, prečo by sa občania mali hlásiť k mestu, v ktorom žijú.

Herec Milan Ondrík síce pochádza z Oravy, no dlhé roky pôsobil v nitrianskom Divadle Andreja Bagara a v Nitre žije spolu s rodinou. V spote vysvetľuje, že mesto môže za najbližších desať rokov získať financie, ktoré budú znamenať
podporu ihrísk, zelene, športu, vzdelávania a umenia. „Aj vďaka sčítaniu národa môžeme pomôcť našej Nitre a vybudovať ešte lepšie podmienky pre naše deti, ich zdravý vývoj a možno aj splnený športový sen,“ hovorí hokejista HK Nitra Miroslav Pupák, ktorý tiež v Nitre žije s rodinou.

Ku kampani sa pridal aj nitriansky biskup Viliam Judák.

„Hovorí o dvoch dôvodoch, prečo by sme sa k tomuto mestu mali hrdo hlásiť: Nitra je podľa biskupa slovenským Betlehemom, teda kolískou kresťanstva a zároveň prihlásením k tomuto mestu ovplyvníme budúcnosť Nitry, a to odovzdaním hodnôt, ktorými žijeme dnes, budúcim generáciám,“ uviedol hovorca mesta.

zdroj foto: mesto Nitra (Miloš Štefanka)

Televízia Nitrička

Forgot Password