Od dnes si môžete kúpiť bankovku s vyobrazením Nitrianskeho hradu

Dnes začína aj Advent na hrade. Jedlo budú predávať cez výdajné okienko.

Diecézne múzeum (foto: NH)

Hľadáte darček na Vianoce, alebo ste zberateľom? Nitriansky hrad má pre vás tip. V Diecéznom múzeu dnes štartuje predaj špeciálnej bankovky. „MEMOEURO je turistický a zberateľský suvenír, tlačený na bankovkový papier s vyobrazením historickej rytiny mesta Nitra s erbom Biskupského úradu v Nitre,“ uvádza hrad. Vyrobené sú v limitovanom náklade 5000 kusov. V múzeu sa budú predávať dnes 11. 12. od 15.00 do 18.00 hod.

„Ďalšie termíny pre zakúpenie sú 12. 12., 13. 12. a 19. 12., 20. 12. vždy od 10:00 do 15:00 v Diecéznom múzeu,“ dopĺňa vedenie hradu.

zdroj: FB Nitriansky hrad / Nitra Castle

Cena jednej bankovky je 3,50 €, pričom jedna osoba si môže zakúpiť najviac 5 kusov. Zaplatiť môžete iba v hotovosti a pri dodržiavaní platných hygienických pravidiel: rúško, odstup, dezinfekcia na ruky. Do priestorov múzea môžete vstupovať po jednom.

Zároveň dnes začína očakávaný Advent na hrade. Pôvodne mal byť pred Vazulkou umiestnený aj stan, no po sprísňovaní opatrení nebude.

Hrad však nezatvárajú, Vazulka je vyzdobená. Pamiatkový areál je podľa vedenia dostatočne veľký na to, aby sa davy rozptýlili. Vazulka bude fungovať formou okienka. Ponúkať budú taký balený sortiment, ktorý si nevyžaduje dlhé státie, ani sedenie. „Skúsime to, ak to nepôjde, budeme musieť zavrieť aj to malé okienko,“ dodalo vedenie.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password