Oceňovanie najlepších študentov v Nitrianskom kraji

V priestoroch Župného domu dnes NSK oceňoval študentov, ktorí svojimi výsledkami najlepšie reprezentovali náš kraj.

Dialo sa tak v poradí už 11. krát a ocenenie si prebralo 50 študentov z 31 rôznych škôl, z toho 16 gymnazistov a 34 študentov stredných odborných škôl. V zriaďovateľskej pôsobnosti kraja navštevuje naše stredné školy a gymnáziá vyše 20 000 študentov, v Župnom dome sa dnes teda stretli tí najlepší z najlepších.

„Okrem rozvoja svojich odborných vedomostí, vzorne reprezentujete svoju školu, náš kraj a Slovenskú republiku. Za to vám patrí naša vďaka a spoločné uznanie. Oceňujeme vašu usilovnosť, pracovitosť, ale aj výnimočné vedomosti, tvorivosť, fantáziu, zručnosť alebo športové nadanie,“ povedal na adresu študentov vo svojom príhovore podpredseda NSK Marián Kéry.

Mladí študenti boli oceňovaní v 5 kategóriách: olympiády, stredoškolská odborná činnosť, odborné súťaže, umelecké súťaže a športové súťaže. Poďakovanie patrí vyučujúcim, ktorí majú na úspechoch svojich žiakov nemalý podiel. Aj vďaka nim tak boli dnes ocenení víťazi rôznych medzinárodných súťaží, majstri Európy, aj majstri sveta.

Svoju cestu za ocenením nám porozprávala Denisa Machovcová, študentka Hotelovej akadémie v Nitre.

 „Tento rok som sa po druhýkrát zúčastnila medzinárodnej súťaže „Mladý průvodce“, ktorá sa konala v Čechách v Ostrave. Zúčastnených bolo 11 tímov, naša škola išla ako posledná, ale asi platilo pravidlo To najlepšie nakoniec, pretože sme vyhrali zlato. Budem sa snažiť vyhrať aj o rok a získať tak pre školu aj tretie víťazstvo v tejto súťaži v rade. Budúci rok maturujem a je teda mojou úlohou odovzdať žezlo mladším študentom. Som veľmi rada, že som sa mohla druhýkrát zúčastniť aj tohto podujatia ako jedna z najlepších ocenených študentiek v kraji,“ povedala nám úspešná mladá študentka Denisa z Rišňoviec.


Daniel Mičík  

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password