O výsadbu pri SPU sa starajú aj samotní študenti: Zúčastnili sa kurzu kvetinárstva

Nitru v týchto dňoch skrášľujú kvitnúce záhony. Tie, ktoré zdobia okolie auly Slovenskej poľhohospodárskej univerzity v Nitre (SPU), sadia aj samotní študenti.

Univerzita informuje, že od 17. do 21. mája tu prebiehal kurz kvetinárstva. Uskutočnil sa pod vedením garantky predmetu Dagmar Hillovej, riaditeľky Botanickej záhrady (BZ) SPU a zamestnancov BZ. Študenti získali kúsenosti a zručnosti nevyhnutné pri práci v prevádzke na produkciu trvaliek. Po dlhých mesiacoch dištančného vzdelávania sa študenti Fakulty záhradníctva krajinného inžierstva zúčastnili aj praktickej výučby predmetov Sadovnícke kvetinárstvo a Kurz intenzívneho pestovania zeleniny.

„Kurz bol realizovaný v Produkčnej škôlke BZ SPU, ktorá zabezpečuje sadbový materiál pre výsadby v parku botanickej záhrady,“ uvádza Renáta Chosraviová z oddelenia komunikácie univerzity.

Radosť z výsadby teda bude mať aj verejnosť. Podobne je to v prípade trvalkových záhonov pred aulou. Riaditeľka BZ informuje, že tomto období záhonom dominuje purpurový cesnak, mliečnik močiarny a lúčovka veľkokvetá. Zaujímavý výsledok je dosiahnutý aj jemným olistením okrasnej trávy – kostravy atlasskej.

foto: SPU

Televízia Nitrička

Forgot Password