O post predsedníčky NSK sa bude uchádzať R. Kolenčíková

O post predsedníčky Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) sa bude v tohtoročných jesenných voľbách uchádzať nezávislá kandidátka Renáta Kolenčíková. Oficiálne to ohlásila v piatok po odovzdaní kandidátnej listiny.

foto: archív TV Nitrička

Niekdajšia poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Nitre i Zastupiteľstva NSK ide do volieb s mottom Otvorená a transparentná samospráva. „Je mi veľmi ťažko a zle počúvať o tom, že NSK je na chvoste transparentnosti. Chcem kraj viac otvoriť verejnosti i médiám,“ uviedla Kolenčíková.

Pri kampani sa chce opierať o poznatky, ktoré nazbierala počas výjazdov do regiónov.

„Dva a pol roka som bola v teréne. Brázdila som celý kraj a prešla som všetkých sedem okresov. Za každý okres, ktorý som prešla, som urobila knihu. Hovorila som s tisíckami ľudí a všetky podnety, ktoré som od nich vyzbierala, budem aktívne využívať,“ povedala Kolenčíková.

Ako pripomenula, práve rozhovory s obyvateľmi kraja ju utvrdili, že bude kandidovať ako nezávislá. „Boli aj ponuky od politických strán, ale po tom všetkom, čo som si vypočula od obyvateľov NSK, mi bolo jasné, že ľudia majú politiky dosť. Majú veľa starostí so sebou a svojou existenciou a o politike nechcú ani počuť. Preto mi bolo jasné, že budem kandidovať ako nezávislá kandidátka,“ skonštatovala.

Post predsedu NSK chce v jesenných voľbách obhájiť Milan Belica, ktorý je v tejto funkcii od roku 2001. O rovnakú funkciu sa uchádza aj súčasná krajská poslankyňa Martina Holečková z KDH, ktorú podporuje blok deviatich politických strán. Kandidátom strany Hlas-SD je súčasný starosta Dvorov nad Žitavou v okrese Nové Zámky Branislav Becík. O post predsedu NSK sa uchádza aj kandidát ĽSNS, odborár a právnik Milan Španír. Aliancia nominovala súčasného podpredsedu NSK Tibora Csengera. Občianskym kandidátom na post predsedu NSK je riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre Martin Kusenda. Svoju kandidatúru na post šéfa NSK ohlásil i predseda hnutia Socialisti.sk Artur Bekmatov a bývalý vojak a vojenský spravodajca Peter Pukan, ktorý kandiduje za hnutie Republika.

Televízia Nitrička

Forgot Password