O čistení ulíc a parkovísk v meste budete informovaní vopred: Očakávajú efektívnejší výsledok

Obyvatelia budú informovaní cez facebook, web mesta, dopravnou značkou, prípadne formou oznamu v bytových domoch.

Foto: archív TV Nitrička

Pravidelné čistenie a upratovanie verejných priestranstiev v Nitre neprinieslo vždy želaný výsledok. Lokality často nie je možné vyčistiť dôkladne, pracovníkom v tom bránia najmä zaparkované autá. „Čistilo sa vždy tak, že sa na parkovisko prišlo a vyčistili sa plochy, ktoré boli voľné,“ povedala mestská poslankyňa a predsedníčka komisie životného prostredia mesta Nitra Jarmila Králová. Vraví, že čistenie preto bolo problematické, pracné a zdĺhavé.

Jej slová potvrdil aj zástupca vlastníkov bytov Róbert Mikulášik. Stávalo sa, že o čistení vopred nevedeli a keďže na parkovisku stáli autá, uprataná bola možno jedna tretina plochy parkoviska.

Mesto teda po novom bude o plánovanom upratovaní lokalít obyvateľov informovať vopred.

Nitrania budú vždy vopred požiadaní, aby svoje autá v čase prác preparkovali a sprístupnili tak pracovníkom celú plochu na dôkladné vyčistenie. Tento spôsob už vyskúšali na Chrenovej „Upratovanie parkovísk a ulíc u nás bolo, dá sa povedať, bezproblémové. Učinili sme v našom dome kroky, aby informovanosť voči obyvateľom a vlastníkom bytov bola pružná a operatívna,“ hovorí zástupca vlastníkov bytov Róbert Mikulášik.

Foto: archív TV Nitrička

Na Chrenovej sa podarilo vyčistiť 95 % plochy ulice.

Obyvatelia budú o upratovacích prácach informovaní prostredníctvom facebookovej stránky mesta, cez webstránku mesta a aj dopravnou značkou. „Samozrejme, pokiaľ to bude možné a budú súčinní zástupcovia vlastníkov bytov, bolo by vhodné, keby to bolo aj vyvesené v bytových domov, poprípade to nejakým spôsobom vyvesíme my,“ povedala Jarmila Králová. Pripomína, že k efektívnej úprave verejných priestranstiev pomôže spolupráca obyvateľov a mesta. Ak budú autá počas prác preparkované, pracovníci Strediska mestských služieb budú môcť tiež orezať kríky, ktoré zasahujú do parkoviska alebo skosiť trávu, ktorá inokedy prečnieva popod autá. Verejné priestory by tak mali vydržať dlhšie upravené a čisté.

Podľa harmonogramu je budúci týždeň 17. 6. na rade Dunajská ulica. Ďalší týždeň sa zamestnanci mestských služieb presunú na Čermáň. V utorok 23. 6. príde na rad Potravinárska ulica a 25. 6. Dunajská ulica.

Reportáž o efektívnejšom systéme si môžete pozrieť aj v spravodajstve TV Nitrička.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password