Nitra sa pustila do jarného upratovania

Prvý turnus už začal. Postupne prídu na rad ďalšie mestské časti.

Zdroj: archív TV Nitrička

Napriek pandémii začali Nitrianske komunálne služby po Veľkej noci rozvážať veľkoobjemové kontajnery do jednotlivých mestských častí. Pre jarné upratovanie je určených celkovo 10 turnusov. Kontajnery na určité stanovištia privážajú o 12.00 hodine.

„Jarné upratovanie prebehne štandardne napriek tomu aká je celková situácia,“ vyjadril sa hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

Hovorca však zároveň pripomína, že je dôležité stále plniť bezpečnostné pravidlá – nezhromažďovať sa, udržiavať vzdialenosť približne 2 metre, používať rúška, prípadne aj rukavice. „Keď toto všetko dodržia, tak samozrejme môžu odpad odovzdávať,“ dodal Tomáš Holúbek.

Do veľkoobjemových kontajnerov patrí len nadrozmerný odpad, ktorý sa nezmestí do zberných nádob.

Ide napríklad o rozobraté skrine, stoly, WC misy a pod. Do kontajnerov naopak nepatrí organický odpad, teda konáre, drevo, lístie, ale ani elektroodpad. Riaditeľ NKS Ladislav Peniaško hovorí, že odpad by občania nemail ukladať mimo kontajnerov, aby s ním pracovníci komunálnych služieb nemuseli manipulovať. Odporúča radšej počkať. My tie kontajnery začíname dávať na stanovisko o 12-tej a do večera do ôsmej ich točíme,“ vysvetlil riaditeľ NKS. Zamestnanci sa s kontajnermi počas dňa otočia aj niekoľkokrát.

„Ak občan nestihne vyniesť odpad v deň zberu v jeho najbližšom stanovišti, môže tak urobiť počas týždňa vo svojom VMČ, pričom vzdialenosť stanovišťa bude aj tak prijateľná,“ uvádzajú komunálne služby. Aktuálne prebieha prvý turnus upratovania v Krškanoch a Janíkovciach. Presné informácie o umiestnení kontajnerov poča prvých troch turnusov nájdete tu.

Harmonogram jarného upratovania 2020 (zdroj: nks.sk)

Televízia Nitrička

Forgot Password