Nitriansky kraj má ďalšieho kandidáta na župana: Štefana Gregora predstavila Sloboda a solidarita

Podrobný program a ďalšia podpora kandidáta na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) bude predstavovaná postupne.

zdroj: FB Štefan Gregor- primátor mesta Šahy

Kandidatúru Štefana Gregora predstavil na tlačovej besede predseda strany Sloboda a solidarita (SaS) Richard Sulík. Gregora bola dvakrát zvolený za primátora mesta Šahy. „Dnes predsatvujeme iba kandidáta, v krátkej dobe predstavíme aj ďalšiu jeho podporu. Samozrejme, budeme aj vyjednávať o tom aj s inými politickými stranami, ale sme presvedčení, že Štefan Gregor je natoľko kvalitný, zdatný kandidát, že toto uhráme,“ prezradil Sulík.

Gregor bude mať od SaS slovnú aj finančnú podporu.

Podľa podpredsedu strany Branislava Gröhlinga má kandidát blízko k školstvu. V Nitrianskom kraji sa bude venovať najmä stredným a stredným odborným školám. Obnova odborného, bilingválneho a gymnaziálneho školstva by podľa slov Gröhlinga mala pokračovať aj na základe skúseností zo základného školstva.

Štefan Gregor o sebe hovorí ako o podnikateľovi a zamestnávateľovi, ktorého aktivity sa pretavili do iných sfér. Za primátora mesta Šahy prvý raz kandidoval v roku 2014. V súčasnosti pre podpredsedom Združenia miest a obcí a predsedom Komunít miest.

„Mojou hlavnou motiváciou kandidovať na primátora bola hlavne skúsenosť a pohľad na to, čo sa deje v Nitrianskom kraji,“ vraví kandidát. Myslí si, že dôležitým témam rozumie aj sám, ale v prípade potreby sa chce obracať na odborníkov a vytvoriť trasparentný tím ľudí.

V rámci dopravy sa chce venovať cestnej, železničnej, cyklistickej, ale aj integrovanej, ktorá je zanedbávaná. Tu chce využiť know ho a skúsenosti z Bratislavy. Bude tiež hľadať spôsob, ako ľudí dopraviť priamym železničným spojením z Nitry do Bratislavy. Za kľúčové považuje vyriešenie situácie na zjazde R1 juh na Cabajskú.

Medzi ďalšími dôležitými bodmi spomína poskytovanie zdravotnej starostlivosti, audit zmlúv a personálny audit na pôsobiskách Úradu NSK.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password