Nitriansky kraj má ďalšieho kandidáta na post župana: Branislava Becíka predstavila strana HLAS – SD

Strana HLAS – SD dnes na tlačovej besede predstavila svojho kandidáta na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). Je ním starosta obce v novozámockom okrese.

zdroj: FB HLAS – sociálna demokracia

Predseda strany Peter Pellegrini uviedol, že v prípade Nitrianskeho kraja sú poľnohospodárstvo a potravinová bezpečnosť republiky jednou z kľúčových tém, preto si myslí, že na čele kraja by mal stáť človek, ktorý má k tejto oblasti blízko. Dodal, že HLAS – SD o podpore svojho kandidáta rokuje aj s inými stranami.

„Po 5 volebných obdobiach a 21 rokoch už prirodzene prichádza čas na nejakú zmenu, na novú energiu, pretože len z pozitívnej minulosti sa už, žiaľ, nenajeme,“ vyjadril sa Pellegrini k dlhoročnému pôsobeniu súčasného župana Milana Belicu na čele nitrianskej župy.

Pellegrini poznamenal, že vďaka samospráve sa podarilo riešiť pandémiu a utečeneckú krízu, ale namiesto vďaky od vlády prišiel balíček ministra financií Igora Matoviča, ktorý samosprávy ukráti o financie. Po 21 úspešných rokoch súčasného predsedu NSK je vraj čas na to, aby sa do vedenia postavil človek s novou energiou, ktorý dokáže kraj postaviť pred výzvy 21. storočia a čeliť budúcnosti.

Pellegrini kandidáta strany HLAS – SD Branislava Becíka predstavil ako poľnohospodára, manažéra a starostu obce Dvory nad Žitavou.

Branislav Becík o sebe hovorí, že je telom aj dušou poľnohospodár. „Chcem podporovať všetko, čo je lokálne a všetko, čo je regionálne, čo je naše slovenské,“ vyslovil Becík. Chce tiež podporovať nové lokálne projekty a rozprávať sa so starostami, primátormi, samosprávami a riešiť nahlas problémy.

Podľa Becíka sa súčasná vláda spolieha na dovoz surovín, on sa ale chce zamerať na domáce produkty. Tvrdí, že Nitriansky kraj má najkvalitnejšie pôdy z celého Slovenska a turistické možnosti, ktoré však nie sú využité. Podnikatelia tu nie sú podporovaní a seniori sú v úzadí. „Je my absolútne jasné, že sa musím obklopiť ľuďmi, ktorí vedia, ako na to,“ hovorí Becík.

Obecný úrad obce Dvory nad Žitavou prevzal pre ôsmimi rokmi. Ak dokázal uskutočniť zmenu v jednej obci, bude mať podľa svojich slov dosť energie a elánu pomôcť všetkým 354 obciam v kraji, sľubuje kandidát, ktorý tvrdí, že nadchádzajúce voľby budú prelomové.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password