Nitrianske kúpalisko bude zajtra otvorené naposledy, vystrieda ho mestský kúpeľ

Rozhodlo počasie, tohtoročná sezóna nitrianskeho kúpaliska sa končí posledný augustový deň.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Informáciu dnes zverejnil Mestský úrad v Nitre. Termín ukončenia sezóny bol vybraný vzhľadom na predpovede počasia na posledný prázdninový víkend. Radnica uviedla, že zohľadnila aj klesajúcu návštevnosť ku koncu sezóny.

Kúpalisko tento rok otvorili o týždeň skôr, než minulý rok. Počasie kúpaniu väčšinu leta prialo.

Príjemné počasie dovolilo otvoriť sezónu už 18. júna. Mesto lákalo návštevníkov na vynovenú gastrozónu či drevené terasy s okolím. „Vymenili sme čerpadlá a tlakové rozvody vody pre bazény DANA I. a DANA II. Celkové náklady na kúpalisko boli necelých 167 000 € (gastrozóna 113-tisíc, chodník 26-tisíc, zeleň 12-tisíc, technológia 16-tisíc),“ uviedla v úvode sezóny Lenka Mareková z oddelenia komunikácie a propagácie mestského úradu.

Po jednej z pravidelných kontrol hygienikov museli zatvoriť detský bazén.

Povolenie otvoriť prevádzku vychádzalo aj z kontroly bazénovej vody, ktorú odobrili hygienici Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre. Jedna z ďalších kontrol odhalila problémy s mikrobiologickým zložením vody v detskom bazéne. Preto ho z bezpečnostných dôvodov dočasne uzavreli, vodu vymenili a čakali na opätovné povolenie.

Mesto inak sezónu hodnotí ako vydarenú, s množstvom slnečných dní: „Až do polovice augusta sme kúpalisko nemohli pre daždivé počasie otvoriť iba počas dvoch dní“. V júni letné kúpalisko navštívilo 12 276 ľudí, v júli 20 118 ľudí. Údaje za august budú známe po ukončení sezóny.

Kúpalisko na Sihoti vystrieda mestský kúpeľ.

Ten bude otvorený od piatka 2. septembra. Podľa radnice je už kompletne pripravený na sezónu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password