Nitrianske kúpalisko otvoria už tento víkend, novinkou je rozšírená gastrozóna

Letné kúpalisko na Sihoti otvorí svoje brány už v sobotu 18. júna. Návštevníci sa môžu tešiť na niekoľko noviniek.

Ako si môžu všimnúť okoloidúci v mestskom parku, prípravy na letnú kúpaciu sezónu sú v plnom prúde. Okrem bežnej údržby prešiel areál nitrianskeho kúpaliska aj modernizáciou. Ako nás informovalo Mesto Nitra, práce na rekonštrukcii sa podarilo ukončiť skôr a tak sa prví návštevníci môžu osviežiť vo vynovených priestoroch o týždeň skôr, ako bolo plánované – už túto sobotu.

Mestské kúpalisko ponúkne zrekonštruovaný areál aj kvalitnejšie služby.

„Najväčšou novinkou, ktorá návštevníkov čaká, je nová gastrozóna s rozšírenou ponukou jedál a nápojov,“ uviedla Lenka Mareková z Odboru komunikácie a propagácie Mestského úradu v Nitre. „Tento rok sme dokončili obklady drevených terás, pieskovú a štrkovú časť.“

Pribudol nový chodník vedľa toboganu a zeleň – stromy, kvetinová výsadba, trávnik.

Minulý rok mesto začalo s vylepšovaním technológie, tento rok pokračovala druhá fáza. „Vymenili sme čerpadlá a tlakové rozvody vody pre bazény DANA I. a DANA II. Celkové náklady na kúpalisko boli necelých 167 000 € (gastrozóna 113-tisíc, chodník 26-tisíc, zeleň 12-tisíc, technológia 16-tisíc),“ upresnila Mareková.

Cena vstupného ostáva nezmenená: dieťa do 3 rokov zdarma, dieťa do 15 rokov vrátane 2,00 €, dieťa ZŤP do 15 rokov vrátane zdarma, doprovod k dieťaťu ZŤP zdarma, dospelý 4 €, dospelý – občan s trvalým pobytom v Nitre 3,50 €, dôchodca, dospelý ZŤP 2,00 €.

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password