Detský bazén na nitrianskom kúpalisku zatvorili. Po výmene vody sa čaká na hodnotenie hygienikov

Bazén opäť sprevádzkujú až po odobrení regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

foto: archív TV Nitrička

Sezóna letného kúpaliska v Nitre začala v polovici júna. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre (RÚVZ) povolil spustenie prevádzky rozhodnutím z dňa 17. júna. Povolenie otvoriť prevádzku vychádzalo aj z kontroly bazénovej vody, ktorú odobrili hygienici.

Detský bazén je aktuálne zatvorený.

Podľa nitrianskej radnice v detskom bazéne došlo k problémom s mikrobiologickým zložením vody. Bazén preto z bezpečnostných dôvodov dočasne uzavreli. „Druhý detský bazén „piškóta“ je otvorený a je plne k dispozícii návštevníkom,“ doplnil mestský úrad.

Vodu v uzavretom bazéne včera vymenili a čakajú na výsledky kontroly vody. Do prevádzky sa vráti, keď to povolí RÚVZ. „Vzniknutá situácia nás mrzí a aj v spolupráci s RÚVZ ju riešime. Ihneď po odobrení hygienikmi bude bazén opäť k dispozícii návštevníkom,“ informuje mesto.

Hygienici koncom júna vydali informácie k otvoreniu kúpacej sezóny na okolitých kúpaliskách.

Týkali sa kontroly bazénovej vody na nitrianskom kúpalisku a termálnych kúpalísk v Diakovciach a Poľnom Kesove. Kvalita vôd vtedy stanovené požiadavky spĺňala.

„Predložené boli protokoly vzoriek bazénových vôd odobratých dňa 09.06.2022 a 13.06.2022, ktorými je preukázané, že bazénové vody spĺňajú požiadavky vyhlášky,“ uviedol nedávno RÚVZ.

Televízia Nitrička

Forgot Password