Nitrianska pôrodnica ponúka bonding aj kurz starostlivosti o dieťa

Kontakt dieťaťa a matky koža na kožu pomáha lepšie zvládnuť zmenu, ktorú pôrod prináša.

Fakultná nemocnica v Nitre vychádza v ústrety najnovším poznatkom a zavádza bonding, čiže priloženie dieťatka na hruď mamičky po dobu dvoch hodín bezprostredne po pôrode.

Bonding je evolúciou vyvinutý program, ktorý vo včasnom popôrodnom období pomáha budovať základy emočných väzieb a naštartovať tvorbu materského mlieka. Ide o nesmierne dôležitý kontakt matky s dieťaťom, ktorí sa môžu hneď spoznávať.

Ako informovala nemocnica, okrem bondingu je novinkou na pracovisku šestonedelia aj Baby Balance kurz. „Baby Balance je pedagogický projekt, venujúci sa problematike psychomotorického vývinu detí, podpore rodičov v oblasti starostlivosti o dieťa, výchovy a vzdelávania dieťaťa v ranom období, teda od narodenia do 3 rokov,“ uviedla na sociálnej sieti.

Na pravidelných kurzoch sa čerstvé mamičky naučia, ako s dieťatkom správne manipulovať – „ako ho pokladať, zdvíhať, nosiť, pretáčať, a teda ako využiť každodenné činnosti, ktoré realizujú nespočetne krát za deň na podporu zdravého psychomotorického vývinu,“ doplnila fakultná nemocnica.

Ilustračné foto: gettyimages.com

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password