Nitrianska galéria pripravuje Večer komentovaných prehliadok

Kultúra sa po nútenej prestávke aspoň čiastočne vracia k bežnému fungovaniu.

Nitrianska galéria (foto: NH)

Ak ste si ešte nestihli pozrieť výstavy v Nitrianskej galérii, alebo ich chcete navštíviť so sprievodným slovom kurátora výstav, čoskoro budete mať možnosť.

Nitrianska galéria koncom januára chystá podujatie s názvom Večer komentovaných prehliadok.

„Srdečne vás pozývame na komentované prehliadky našich dvoch výstav: O ZRKA-BDENÍ a JESTLIPAK TAHLE VĚC MÁ SVÉ URČENÍ?!,“ láka galéria. Obe prehliadky sa budú konať 26. januára. Výstavu ZRKA-BDENIE si pozriete o 17.00 v Galérii mladých a výstavu MILOŠ KOPTÁK — JESTLIPAK TAHLE VĚC MÁ SVÉ URČENÍ?! v Reprezentačných sálach o 18.00 hod. Priestormi vás prevedú autor a kurátor.

Autori výstavu O zrka-bdení vás prostredníctvom svojich diel oboznámia s tým, čo by sme v prenesenom význame mohli nazvať rozprávkou, príbehom, fantáziou, snom či preludom, ktorý je odrazom našej skutočnosti. Spoločná tvorbu vystavujúcich si môžete pozrieť do 30. januára.

„Výstavné priestory Reprezentačných sál Nitrianskej galérie sme premenili na starý tajomný byt, do ktorého roky nikto nevkročil. Každá z jeho izieb má svojskú atmosféru, v každej nájdeme iný cyklus diel,“ opisuje výstavu Miloša Koptáka Nitrianska galéria.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password