Nitrianska galéria predstavuje novú výstavu O zrka-bdení

Autori prostredníctvom svojich diel vyjadrujú to, čo by sme v prenesenom význame mohli nazvať rozprávkou, príbehom, fantáziou, snom či preludom, ktorý je odrazom našej skutočnosti.

Príbehy sa rozprávajú v každej krajine už od nepamäti, či už ide o rozprávky alebo povesti. Líši sa len obsah a forma, ktorá sa mení. Príbehy sprevádzajú takmer každého človeka od útleho detstva a obrazotvornosť nepozná hraníc – vytvára priestor, kde je možné všetko.

Rozprávky nám počas celého života pomáhajú lepšie porozumieť sebe, druhým, okoliu, ale i životu samotnému.

Rozprávky a príbehy od detstva rozširujú ľudskú obrazotvornosť a fantáziu, vďaka čomu človek dokáže skladať sny a vytvárať si predstavy o živote. Prostredníctvom prenesených významov nám dávajú ponaučenia. „Ich posolstvo vyznieva jasne a je kľúčom k pochopeniu základného údelu existencie človeka, ktorým je usilovný boj s každodennými problémami, životnými krivdami, krízami a bolesťami,“ uviedla Nitrianska galéria.

Návštevník výstavy O zrka-bdení sa vydá po ceste archetypov, strachu, túžob, bojov, mýtov, predstáv o svete, o sebe samom, o vesmíre, o budúcnosti a o príbehu človeka, ktorý je hrdinom zachyteným vo výtvarnom umení.

Výstavu si môžete pozrieť v Galérii mladých od 25. novembra 2021 do 30. januára 2022.

Vystavujú autori Ester Sabik, Veronika Verešová, Zoltán Baráth, Radovan Dranga, Alex Zelina a kurátorkou výstavy je Dominika Kuchynková.

Televízia Nitrička

Forgot Password