Nitra bude hostiteľkou výstavy Dog Expo 2019

Výstavisko Agrokomplex Nitra bude onedlho dejiskom Medzinárodnej výstavy psov Dog Expo Nitra. Návštevníci môžu od 7. do 9. júna vidieť cez 6000 prihlásených psov a sučiek z 32 krajín sveta.

Program trojdňovej výstavy začína vždy v skorých ranných hodinách príjmom psov. Nasledovať bude posudzovanie plemien odbornou porotou zloženou z 35 rozhodcov z Európy a USA. Každý deň počas výstavy sa so svojimi plemenami predstavia aj mladí vystavovatelia a v popoludňajších hodinách budú program dňa ukončovať záverečné súťaže.

„Medzinárodná výstava psov v Nitre organizovaná Slovenským poľovníckym zväzom je prvou medzinárodnou a zároveň najstaršou výstavou psov na Slovensku. V tomto roku sa uskutoční už 36. ročník Medzinárodnej výstavy psov s udeľovaním medzinárodného čakateľstva krásy. Roky predtým sa konala iba ako výstava celoštátna,“ povedal Imrich Šuba riaditeľ Slovenského poľovníckeho zväzu, ktorý je zároveň spoluorganizátorom.

Program bude bohatý. „V piatok budú popri tradičnej výstave psov, ktorá nesie názov „Prezident cup“ prebiehať ešte Svetové špeciálne výstavy národných plemien, kde budú mať návštevníci možnosť vidieť všetky naše národné plemená v najvyšších počtoch na jednom mieste. Predstaví sa tu 105 československých vlčiakov, 26 slovenských čuvačov, 19 slovenských kopovov, 10 slovenských hrubosrstých stavačov a 8 tatranských duričov,“ hovorí Imrich Šuba. Sobotňajší program opäť rozšíri Svetová špeciálna výstava amerických teriérov Amstaff Major, ktorá je v tomto roku jednou z najväčších výstav spomínaného plemena na svete. V nedeľu sa najúspešnejšie psy môžu zároveň kvalifikovať na najväčšiu výstavu psov na svete, a to na výstavu Crufts, ktorú organizuje The Kennel Club v Anglicku. Súčasťou programu bude aj Junior handling, v rámci ktorého môžu súťažiť so svojimi psami aj mladí vystavovatelia. Súťaží sa v dvoch vekových kategóriách, od 9 do 13 rokov a od 14 do 17 rokov.

Návštevníci môžu okrem prehliadky širokej palety vystavovaných plemien navštíviť rôzne predajné stánky s kynologickými potrebami, ako aj stánky rôznych výrobcov krmív a výživových doplnkov či stánky s kozmetikou. Program výstavy teda poteší nielen návštevníkov, ale aj chlpáčov.

Monika Hozáková

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password