Nitra bude hostiť večného optimistu Juraja Hnilicu a kapelu Galantný jeleň

Juraj Ďuri Hnilica a kapela Galantný jeleň čoskoro v Nitre odohrajú letný koncert.

zdroj: archív J. Hnilicu

Pesničkára a večného optimistu môže verejnosť z hudobnej scény poznať už viac ako 20 rokov. Ako sám tvrdí, muzika je jeho poslaním a najviac si cení, keď prostredníctvom nej môže tešiť ľudí a šíriť do sveta pozitívne naladenie.

Spevák a jeho hudba sa po rokoch vráti do Nitry naživo.

Juraj tu pred pár rokmi vystupoval ako hosť v rámci turné Pavla Haberu a skupiny Team. Na nitriansky amfiteáter vtedy cez svoju tvorbu priniesol energiu a emócie.

Z roku 2014 môžete poznať päťskladbové EP s názvom Dovoľte mi predstaviť sa Vám, ktoré sa stalo odrazovým mostíkom jeho terajšieho pôsobenia. Širšie publikum si získala pesnička Aká si krásna a ďalšie už verejnosť spoznala vďaka Jurajovmu úspešnému účinkovaniu v televíznej šou Česko Slovensko má talent.

Odvtedy vydal tri albumy. Najnovšie si z jeho tvorby môžete vypočuť emotívnu verziu piesne Se skrývam, ktorú zverejnil ku Dňu matiek.

Hudobník, ktorému nechýba pokora a svojský prístup k životu a hudobnej kariére možno nepatrí medzi hviezdy rádiových playlistov či bulváru, ale jeho tvorbu mu vytvára pevnú základňu fanúšikov, ktorá sa môže rozšíriť aj na nitrianskom koncerte.

Koncert Juraja Hnilicu a kapely sa koná 30. júla v podniku Music a Cafe.

Televízia Nitrička

Forgot Password