Náučný chodník Zoborské vrchy ponúka nové virtuálne zastávky

Počas virtuálnej prechádzky vás bude sprevádzať audiovizuálny sprievodca.

Audiovizuálny náučný chodník Zoborské vrchy ponúka možnosť navštíviť prírodné a historické pamiatky nad mestom Nitra z pohodlia domova. Prvé interaktívne prehliadky pripravil ešte v lete Zoborský skrášľovací spolok a združenie Historia – Magistra Vitae Záujemcovia môžu pomocou audiovizuálneho sprievodcu navštíviť dražovský kostolík sv. Michala archanjela a Zoborský kláštor.

Počas virtuálnej prehliadky si návštevníci môžu pozrieť pamiatky a zároveň sa dozvedia aj zaujímavosti o ich architektonickom vývoji a histórii. Súčasťou prehliadok sú aj informácie o archeologických výskumoch, či rekonštrukcia predpokladaného vzhľadu pamiatok v čase ich existencie. Nechýba ani lokalizácia na mape a ďalšie zaujímavé a užitočné informácie.

K prvým bodom na náučnom chodníku pribudli ďalšie. Návštevníci sa vďaka nim môžu virtuálne poprechádzať aj po Zoborskej lesostepi.

„Zároveň sa pri tom dozvedia informácie o jedinečných stepných a lesostepných rastlinných i živočíšnych spoločenstvách, ktoré sú od roku 1952 pod ochranou Národnej prírodnej rezervácie. Platí tu najvyšší piaty stupeň ochrany prírody. Virtuálny náučný chodník ponúka jedinečné pohľady do vnútra rezervácie aj so zaujímavým komentárom,“ uvádzajú autori projektu.

zdroj foto: TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password