Na základnej škole urobili nový čitateľský kútik

Súkromná základná škola na Hôrke, ktorá je určená deťom s narušenou komunikačnou schopnosťou, má zriadený nový čitateľský kútik.

Pracovníci zo spoločnosti Amazon cestujú po Slovensku a rozdávajú deťom knižky a elektronické čítačky. Spoločnosť Amazon sa snaží vzbudiť záujem o knihy novou interaktívnou formou. Na súkromnej základnej škole zriadili jeden špeciálny čitateľský kútik, ktorí navštevujú žiaci s narušenou komunikačnou schopnosťou.

Prostredníctvom úspešného projektu Kindlotéka sa škole podarilo získať viaceré knižné publikácie a nové elektronické čítačky. „Projekt Kindlotéka podporuje deti v čítaní. Ukážeme im, že knižky sú naozaj krásne a že existujú aj elektronické čítačky, kde si môžu aj na tablete čítať knižky. Je to taká podpora, aby tým deťom bolo čítanie bližšie a aby si našli lásku k čítaniu,“ povedala Lenka Říhová zo spoločnosti Amazon.

Podľa riaditeľky základnej školy Ľudmily Držíkovej dnešné deti čítajú málo, škola si častokrát nákup knižiek nemôže dovoliť a nový čitateľský kútik je pre školu prínosom. „Pre všetkých to má veľký prínos, pretože tie deti sa stretávajú jednak tým, že si rozvíjajú slovnú zásobu, nájdu si tam nových kamarátov, stretávajú sa s novými myšlienkami a s novými slovami, ktoré sa možno v bežnej reči nepoužívajú,“ dodala riaditeľka.

Pracovníci rozdali deťom celkovo 50 nových knižných publikácií a 6 elektronických čítačiek. Medzi nimi boli aj encyklopédie a náučná literatúra.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password