Na svete je nová vianočná kniha. Napísal ju nitriansky biskup Viliam Judák

Jezuliatko medzi nami je pokračovaním publikácií z rokov 2018 a 2019.

Séria zamyslení a príbehov, ktoré v predvianočnom čase potešia srdce i dušu. Taká je nová vianočná kniha z pera nitrianskeho diecézneho biskupa Viliama Judáka. Vydavateľstvo Spolku sv. Vojtecha ju vydáva v nadväznosti na predchádzajúce mimoriadne úspešné publikácie Jezuliatko prichádza a Jezuliatko opäť prichádza.

Knižku autor venoval všetkým, ktorí sa počas pandémie starali a starajú o naše zdravie i bezpečnosť a nezištne slúžia pre dobro iných.

Biskup Viliam Judák ju napísal v čase, keď Slovensko sužovala prvá vlna pandémie nového koronavírusu. Slúžiť má na spríjemnenie predvianočného obdobia.

„V prvej časti pod názvom ,Kalendárium´ má čitateľ možnosť každodenne putovať adventným a vianočným časom prostredníctvom jednej z významných postáv Svätého Písma, pri ktorých autor zjavuje jej úzku spätosť s týmto obdobím. V druhej časti pod názvom ,Zázraky svätej noci´ sa čitateľ ponorí do tajuplnej a čarovnej atmosféry Vianoc prostredníctvom krásnych  a dojemných vianočných príbehov, ktoré v každej rodine navodia pravú vianočnú atmosféru,“ uvádza biskupstvo.

Zdroj: Biskupstvo Nitra

Sviatky nemusíme tráviť pred televíziou. Príjemnú atmosféru navodí i spoločné čítanie vianočných príbehov.

Atmosféra Vianoc je špecifická. Rodiny trávia viac času spolu a hoci ich v každom kúte ľudia prežívajú inak, predstavujú akýsi tajomný, priam až magický čas spojený s príchodom Krista na svet. Kniha Jezuliatko medzi nami odhaľuje kresťanskú podstatu najkrajších sviatkov v roku, čím snaží sa spríjemniť záver nesmierne náročného roka 2020.

Titulná foto: ilustračná/pixabay.com

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password