Mladého Dominika z Nitry kriminálka sledovala od začiatku roka. Dôvodom boli drogy

Vo väzbe zrejme pobudne dlhšiu dobu.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Krajská kriminálna polícia z Nitry natrafila na ďalšieho mladého muža, ktorý svoj čas venoval drogovej činnosti. Dvadsaťštyriročný Dominik u seba v modrom vrecku prechovávala 87 bežných jednotlivých dávok metamfetamínu, ktorý je v zmysle zákona zaradený do II. skupiny psychotropných látok a na ich údržbu je potrebné povolenie Ministerstva zdravotníctva SR.

„V hľadáčiku nitrianskej krajskej kriminálky sa ocitol ešte začiatkom tohto roka a po zadržaní a obvinení z drogovej trestnej činnosti skončil vo väzbe,“ informovala krajská polícia.

V zmysle Trestného zákona mu za nedovolenú výrobu omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi, hrozí 10 až 15 rokov.

V marci tohto roka kriminálna polícia v Topoľčanoch zadržala trojicu tridsiatnikov, ktorá zadovažovala a spoločne predávala heroín. V apríli zadržali 33-ročného Mateja z Trnavy a 31-ročného Erika z Nitry. Zameriavali sa na kokaín a extázu. S pervitínom v Nitre dlhšiu dobu obchodovala len 21-ročná Nikoletta. Robila to vraj z rodinných dôvodov, predajom vylepšovala rodinný príjem. Predmety z drogovej trestnej činnosti schovávala aj u svojej sestry. Všetci uvedení boli v súvislosti s trestnou činnosťou aj obvinení.

Televízia Nitrička

Forgot Password