Dvojici dílerov kokaínu v Nitre polícia klepla po prstoch

Akcia „Trnava“ prebiehala v bytoch obvinených.

Nitrianski krajskí kriminalisti sa v spolupráci s Národnou kriminálnou agentúrou zamerali na dílerov kokaínu v Nitre. Pri policajnej akcii s názvom Trnava zadržali 33-ročného Mateja z Trnavy a 31-ročného Erika z Nitry. Nitriansky krajský vyšetrovateľ ich už obvinil z drogovej trestnej činnosti.

„Pri domovej prehliadke v trnavskom byte, kde sa zdržiaval Matej, zaistili policajti skoro 80 g kokaínu, čo je podľa predbežnej expertízy minimálne 1400 bežných jednotlivých dávok drogy a približne 90 g extázy, čo činí 180 bežných jednotlivých dávok drogy, ktoré by mali na čiernom trhu hodnotu minimálne 10 000 eur,“ uvádza nitrianska krajská polícia.

U mladšieho Erika bolo v jeho nitrianskom byte zaistených 116 mg kokaínu. Okrem toho sa v iných nebytových priestoroch nachádzalo viac ako 19 g kokaínu. Celková hodnota drogy prevýšila 2950 eur.

Obaja obvinení skončili vo väzbe a hrozí im trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Staršiemu Matejovi ešte priťaží, že bol v obdobnom prípade už odsúdený na štyri roky.

foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password