Nikoletta v Nitre a okolí predávala drogy: Skončila v rukách polície

S pervitínom obchodovala už dlhšiu dobu. Veci z drogovej činnosti schovávala aj u sestry.

foto ilustračná (zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj)

V zmysle Trestného zákona SR ide o trestný čin, za ktorý jej hrozí 10 až 15 rokov väzenia. Aktérkou drogovej činnosti bola 21-ročná Nikoletta, pričom podľa nitrianskej krajskej polície drogy nielen predávala, ale aj zadovažovala a prechovávala.

Robila to vraj z rodinných dôvodov. Predajom vylepšovala rodinný príjem.

Kriminalisti si drogovo závislú ženu a zároveň dílerku pervitínu počkali po jednom z jej „nákupov“. „Pri prehliadke vydala dobrovoľne zatavenú injekčnú striekačku a jedno vrecko so žlto-hnedou kryštalickou látkou, ktoré mala schované v spodnej bielizni. Podľa predbežnej expertízy išlo o približne 15 g metamfetamínu,“ uvádza Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Skončila vo väzbe.

Ďalšie veci mala schované u svojej sestry, kde polícia pri domovej prehliadke našla okrem iného aj 10 zatavených injekčných striekačiek s kryštalickým materiálom. Predmety boli zaslané na expertízu. „Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Nitre obvinil podozrivú ženu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi,“ dodáva krajská polícia.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password