Milan Belica sa rozhodol: Na post župana Nitrianskeho kraja bude kandidovať opäť

Ešte stále úradujúci predseda je vo vedení samosprávneho kraja 21 rokov. Posledné mesiace nebolo isté, či svoju kandidatúru zopakuje, napokon sa však rozhodol.

zdroj: archív TV Nitrička

Súčasný predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milan Belica bude kandidovať na post predsedu kraja v jesenných voľbách do vyšších územných celkov (VÚC). Svoju kandidatúru oficiálne potvrdil v stredu. Podľa vlastných slov sa rozhodol kandidovať po viacerých rokovaniach s partnermi naprieč celým politickým spektrom v kraji a aj celoštátne. Ďalšie podrobnosti týkajúce sa kandidatúry chce oznámiť v najbližšom období.

Zásadnou motiváciou Belicovej kandidatúry je podľa jeho vyjadrenia aktuálna extrémne zložitá situácia v spoločnosti, v krajine a v celej Európe. 

„Viackrát v minulosti som ako predseda previedol Nitriansky samosprávny kraj búrlivým spoločensko-politickým a ekonomickým obdobím. Vďaka rozumnému hospodáreniu kraj dlhodobo vyniká v oblasti finančnej kondície a má dostatok rezerv, aby vedel čeliť dnešným a budúcim náročným, až existenčným výzvam,“ uviedol Belica.

Milan Belica je najdlhšie slúžiacim predsedom samosprávneho kraja na Slovensku, vo funkcii je od vzniku VÚC v roku 2001.

Okrem neho sa o post predsedu NSK bude v jesenných voľbách do vyšších územných celkov uchádzať za širokú pravicovú koalíciu súčasná krajská poslankyňa Martina Holečková, ktorú podporuje deväť politických strán, súčasný starosta Dvorov nad Žitavou v okrese Nové Zámky Branislav Becík, ktorý je kandidátom strany Hlas-SD. O post predsedu NSK zabojuje aj kandidát strany ĽSNS, odborár a právnik Milan Španír, podnikateľ a terajší podpredseda NSK Tibor Csenger, ktorého nominovala mimoparlamentná strana Aliancia, a riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre Martin Kusenda ako občiansky kandidát.

Televízia Nitrička

Forgot Password