Máte šikovné prsty? Zapojte sa do Maratónu háčkovania. Výsledkom bude komunitné dielo Srdce Nitry

Počas 5-hodinového maratónu môžete kedykoľvek prísť a odísť. Aktivita je určená začiatočníkom aj pokročilým.

foto: FB Kreatívne centrum Nitra

Kreatívne centrum Nitra (KCN) v rámci septembrových aktivít oživilo háčkovanie niekoľkými workshopmi. Zúčastniť sa mohli začiatočníci aj pokročilí. KCN v spolupráci s Lenkou Olejárovou pripravilo a zverejnilo na svojej facebookovej stránke aj video tutoriály háčkovania, takže zapojiť ste sa mohli aj doma.

Háčkuje sa aj v spriatelených podnikoch.

V antikvariáte a kníhkupectve Pod vŕškom, antikvariáte Zrkadlo, Úránii, kaviarni Rosetta, Sekáči a v Turistickom informačnom centre nájdete pripravené krabičky s háčikmi, namotanými klbkami látky, nožnicami a návodom. „Háčkovať môžeš priamo v podniku alebo si rozrobený štvorček môžeš vziať domov, dorobiť ho a vrátiť naspäť do krabičky. Kľudne ho však môžeš nechať aj nedokončený v krabičke. Niekto si ho tam určite nájde a dokončí,“ vysvetľuje KCN.

Mestská tržnica (foto: NH)

Aktivitu zavŕši Maratón háčkovania. Výsledkom bude komunitné dielo Srdce Nitry

Maratón sa bude konať v utorok 27. septembra od 10. do 15. hodiny v priestoroch nitrianskej Mestskej tržnice. Cieľom posledného kurzu je uháčkovať 200 štvorčekov, ktoré budú neskôr spojené do komunitného diela.

Kurátor KCN potom vyberie autora – umelca dizajnu, podľa ktorého sa z uháčkovaných štvorčekov vytvorí spoločné dielo.

„Počas nepretržitého 5 hodinového maratónu háčkovania môžete kedykoľvek prísť a odísť. Pripravenú pre vás máme aj súťaž,“ uvádza KCN.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password