Máte pocit, že vaše umenie je nedocenené?

Nemusíte byť profesionál, aby ste sa mohli predviesť širokej verejnosti. Stačí uchopiť príležitosť, ktorú vám ponúkajú tvorcovia projektu Magorov Jeruzalem.

Neskákať pod vlak! je neziskové podujatie, ktoré umožňuje umelcom začínajúcim, ale i tým skúsenejším, prezentovať svoje diela verejnosti. Tvorcovia projektu Magorov Jeruzalem sa rozhodli túto akciu zorganizovať na netypickom mieste, v starom sklade železníc na parkovisku pri Železničnej stanici v Nitre.

„Chceme zorganizovať nezištnú akciu, kde sa ukáže potenciál nového priestoru, ktorý môže v budúcnosti vzniknúť našou spoločnou silou v Nitre,“ hovoria organizátori.

Magorov Jeruzalem je skupina mladých ľudí, ktorí sa rôznym spôsobom venujú divadlu či inému umeniu. Sú to napríklad Andrej Remeník, Henrieta Viragová  a Viktória Anna Lesayová. Ich cieľom je priniesť ľuďom performatívne predstavenia v priestore, ktoré by sa mohlo postupne stať multifunkčným kultúrnym centrom v Nitre.

„Preto oslovujeme vás, umelcov všetkých kategórií, či ide o výtvarníkov, hudobné, výtvarné či svetelné inštalácie, performerov, spisovateľov, hudobníkov, a všetkých , ktorí svoju tvorbu doteraz nemali kde prezentovať,“ pozýva Magorov Jeruzalem na akciu Neskákať pod vlak!, ktorá sa uskutoční v sobotu 22. februára 2020.

zdroj: fb Magorov Jeruzalem

Ak chcete projekt podporiť a zapojiť sa do akcie, stačí poslať mail na adresu magorov.jeruzalem@gmail.com. V ňom napíšte niekoľko informácii o sebe – predstavte sa a uveďte čím by ste sa chceli prezentovať. Prihlásiť sa môžete do 16. februára 2020.

Televízia Nitrička

Forgot Password