Klub darcov 2021

Kampaň „Správny Nitran nemá na saláme“ je zameraná na získanie členov Klubu darcov, ktorí pomôžu podporiť dobré nápady realizované v Nitre.

Klub darcov je grantový program Nitrianskej komunitnej nadácie, ktorý umožňuje občanom, aby podporili dobré nápady v meste Nitra. Členovia Klubu darcov každý rok finančne prispievajú a sami prostredníctvom hlasovania rozhodujú o tom, ktoré projekty budú z ich financií podporené.

Počas svojej existencie Klub darcov podporil už 121 projektov, ktoré boli užitočné a prínosné pre mesto.

Každý rok sa do Klubu darcov zapojí 100 až 200 aktívnych ľudí, ktorých spája záujem o miesto, v ktorom žijú. Spomedzi darcov sú to napríklad manažéri, učitelia, seniori, aktivisti či študenti. Každý, kto sa zapojí do spomínanej nadácie, sa stáva súčasťou ľudí, ktorí dokážu meniť veci k lepšiemu.

„Ak nemáte priestor venovať svoj čas zmenám k lepšiemu ako dobrovoľník, či aktívny občan, máte istotu, že každý Váš finančný dar do Klubu darcov pomáha iným verejnoprospešným projektom a aktivitám v Nitre ak naopak máte viac voľného času, môžete vymyslieť svoj vlastný projekt, v ktorom pretavíte svoje predstavy do skutočnosti a pomôžete mnohým ostatným,“ vyjadrila sa k myšlienke nadácie Nitrianska komunitná nadácia.

Televízia Nitrička

Forgot Password