Katka Medvecová Plichtová – koučka silných stránok

Koučing silných stránok je špecifickým druhom koučingu, ktorý sa venuje jednotlivcom alebo tímom.

Rozprávali sme sa s Katkou Medvecovou Plichtovou, ktorá sa tomuto koučingu venuje a pomáha tak ľuďom spoznať samých seba.

Prečo by vás mali ľudia vyhľadávať? Pri akých príležitostiach, na čo je to dobré?

Sú to rôzne situácie. Keď napríklad ľudia menia zamestnanie a chcú sa dozvedieť na akú prácu sa hodia. Môžu to byť mladí ľudia, ktorí sa vydávajú na cestu dospelosti. Keď si vyberajú školy alebo prvé zamestnania a nemajú vlastnú predstavu o budúcnosti. Ďalej to môžu byť tímy, ktoré chcú spolu lepšie a efektívnejšie pracovať, mať medzi sebou lepšiu komunikáciu.

Prečo ste sa rozhodli stať sa koučkou a zlepšovať v ľuďoch silné stránky?

Mne osobne to veľmi pomohlo. Zistila som, ako sa dajú pomenovať veci, ktoré ja dobre robím. Ľudia sú zvyknutí pozerať sa skôr na veci, ktoré nevedia. To čo nám ide prirodzene dobre, to je často ťažké si sám identifikovať. Začala som sa o to zaujímať a začala som s tým pracovať, aj ja som mala svojho kouča, akým som teraz ja. Pomohlo mi to porozumieť mojím talentom, mojím silným stránkam, čo to znamená a o s tým môžem robiť.

Prečo kedysi vás zaujímali tie vaše silné stránky a rozhodli ste sa, že si ich chcete pomenovať a rozhodli ste sa využiť služby takéhoto kouča?

Ja sa rada vzdelávam, rada chodím na rôzne kurzy. Veľmi ma fascinuje myseľ a čo všetko vieme a čo dokážeme. Moje vlastné vzdelávanie ma priviedlo k tejto ceste.

Ako sa dá ten váš talent pomenovať? Ktoré silné stránky teda máte vy?

Vypĺňa sa dotazník ohľadom 34 talentov z ktorého vyjde 10-12 dominantných, ktoré každodenne používa. Medzi moje top talenty patrí, že hľadám riešenia, som zodpovedná, organizujúca, rada sa učím a piaty talent je futuristic, teda budúcnosť. Viem si teda vizualizovať rôzne plány a ciele do budúcna.

Viac o Katke a o koučingu silných stránok sa dozviete v našej relácií O ľuďoch s ľuďmi s Táňou Timkovou tu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password