Kaplnka na futbalovom štadióne

22. október patrí liturgickej spomienke na sv. Jána Pavla II. Veriaci si ju odteraz môžu pripomínať aj v kaplnke vybudovanej v útrobách futbalového štadióna v Zlatých Moravciach.

„Po akte požehnania za prítomnosti predstaviteľov futbalového klubu biskup Judák v kaplnke celebroval aj prvú svätú omšu a uviedol ju tak do služby fanúšikom a hráčom jedného z najpopulárnejších športov v Zlatých Moravciach. Zároveň do kaplnky daroval aj relikviu sv. Jána Pavla II.,“ informovalo nitrianske biskupstvo.

zdroj: www.biskupstvo-nitra.sk

Na záver liturgickej slávnosti sa majiteľ klubu Viliam Ondrejka poďakoval biskupovi Judákovi za súhlas s vybudovaním a požehnaním kaplnky.

Kaplnka sv. Jána Pavla II. sa tak stala prvou kaplnkou na futbalovom štadióne v Nitrianskej diecéze.

zdroj: www.biskupstvo-nitra.sk

Nitrianske biskupstvo verí, že prítomnosť kaplnky bude posilňovať vieru a motivovať bude nielen hráčov k športovým výkonom, ale aj fanúšikov k slušnosti a úcte k futbalovým súperom.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password