Kandidatúru M. Belicu na predsedu NSK podporí Smer-SD a SNS

Belica uviedol, že za jeho rozhodnutím šiestykrát kandidovať, stála predovšetkým snaha o udržanie súčasného pozitívneho smerovania NSK.

Súčasný predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milan Belica bude kandidovať na post predsedu kraja s podporou strán Smer-SD a SNS. Oznámil to v stredu na tlačovej besede spoločne s predsedami oboch strán Robertom Ficom (Smer-SD) a Andrejom Dankom (SNS).

„Som pokračujúci predseda vyššieho územného celku (VÚC) a nie je mi ľahostajné, čo bude s ekonomikou tohto kraja o rok, o dva. NSK už minimálne desať rokov šliape tak, že má minimálnu zadlženosť a vynikajúce ekonomické výsledky. Tie sa ťažko dosahujú, ale ľahko sa ‚prešustrujú‘. To je dôvod, prečo sa opäť uchádzam o post predsedu NSK,“ uviedol Belica.

Ako doplnil, v prípade opätovného zvolenia chce pokračovať vo svojej vízii, ktorú napĺňa už od roku 2001, keď bol do funkcie zvolený po prvý raz. „Mojím heslom je, že bez finančnej stability niet ani sociálnej stability,“ skonštatoval.

Podľa Roberta Fica je NSK jedným z najúspešnejších VÚC, čo je zásluha predovšetkým súčasného vedenia kraja.

„Preto strana Smer-SD prijala politické rozhodnutie. Budeme odporúčať všetkým našim členom a voličom, aby podporovali Milana Belicu pri kandidatúre na funkciu predsedu NSK,“ oznámil Fico.

Plnú podporu súčasnému predsedovi nitrianskeho kraja vyjadril aj predseda SNS Andrej Danko.

„Naša krajská rada ani sekundu neváhala o podpore Milana Belicu. V čele NSK je profesionál. Nie človek, ktorý sa bicykloval po brehu rieky Nitra a rozhodol sa kandidovať, ale človek, ktorý má srdce, skúsenosti a prehľad,“ povedal Danko.

foto: TASR

Televízia Nitrička

Forgot Password