Kam so stromčekom po Vianociach?

Mnohí z nás odzdobujú vianočný stromček až po Troch kráľoch. Ak využívate umelý, máte o starosť menej, stačí upratať ozdoby a poskladať ho. So živým stromčekom je trochu viac starostí.

Tak, ako po iné roky, ich v Nitre budú odvážať Nitrianske komunálne služby. Treba ich starostlivo odzdobiť a uložiť vedľa nádob na zberný odpad.

Obyvatelia rodinných domov, ich môžu v deň vývozu bioodpadu nechať vedľa nádob na bioodpad. „Stačí, keď obyvatelia použité vianočné stromčeky dajú na stojiská, kde sú aj ostatné odpadové nádoby a v pravidelných cykloch NKS budú chodiť, a tieto stromčeky odvážať,“ potvrdil hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

Stromčeky skončia v kompostárni v mestskej časti Krškany, NKS ich sem budú zvážať priebežne. „My ich zoberieme do kompostárne, tam sa podrtia a pridávajú sa do kompostu,“ uviedol riaditeľ NKS Ladislav Peniaško.

Mesto pôvodne uvažovalo aj nad tým, že by sa stromčeky využili ako potrava pre zvieratá v parku na Sihoti. Na vetvách však môžu zostať zachytené ozdoby alebo háčiky, čo by bolo pre zvieratá nebezpečné.

Ak využívate doma umelý stromček a najlepšie roky má už za sebou, ako zmes plastu a kovu patrí do komunálneho odpadu. V prípade, že ste si kúpili stromčekv v črepníku, stačí ho preniesť na balkón či do záhrady a tešiť sa z neho ďalej.

Reportáž Televízie Nitrička si pozrite v archíve spravodajstva.

foto ilustračná (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password