Kam budú vaše kroky viesť počas tohto víkendu? Akcií je hneď niekoľko

Vyčistiť môžete ďalšiu lokalitu, zúčastniť sa swapu i vychutnať si hru na gajdy.

Slasť nielen pre brucho, ale aj uši.

Už od včerajšieho dňa sa na Svätoplukovom námestí v Nitre koná Slovak Food Truck Fest. Ten pokračuje až do nedele 8. augusta, konkrétne do 20. hodiny. Súčasťou akcie nie sú len gastronomické špeciality zo Slovenska a zahraničia, ale aj hudobný program a počas soboty a nedele aj program pre deti. Bližšie informácie sa dočítate v nasledujúcom článku.

V meste pod Zoborom budú znieť gajdy.

Dnes sa začína 6. ročník medzinárodného gajdošského festivalu Zagajduj gajdoško a potrvá až do nedele 8. augusta. Podujatie sa uskutoční v priestoroch Domu Matice slovenskej v Nitre a záverečný program bude v nitrianskej Kalvárií. Organizátori chcú ľuďom predstaviť nielen hudobný nástroj – gajdy, ale aj ich výrobu a používanie. Počas týchto troch dní budú môcť návštevníci podujatia vidieť, aké sú regionálne rozdiely v hre, obliekaní, ale aj v hudobnom prejave v porovnaní so zvykmi v iných krajinách.

Bude sa opäť čistiť, tentokrát Kalvária.

Nitrianska organizácia cestovného ruchu v spolupráci s iniciatívou Čistá Nitra a mestom Nitra postupne čistí sedem pahorkov. Naposledy sa upratovalo 17. júla Na Vŕšku a v priľahlom centre mesta. V sobotu čistenie pokračuje, a to konkrétne na Kalvárii, a môže sa do neho zapojiť naozaj každý. Upratuje sa od 9. hodiny do 12. hodiny. Pomôcky na túto činnosť budú zabezpečené a nájdete ich pred budovou Misijného domu.

Vaše veci môžu potešiť niekoho, niečie veci môžu potešiť vás.

Odbehnúť si môžete aj na SWAP&BRUNCH, ktorý sa uskutoční zajtra na Kráľovskej ceste 1 od 10. do 14. hodiny. Organizuje ho Cirkev bratská v Nitre. Na akciu môžete priniesť nanajvýš jednu tašku oblečenia alebo vecí (ale nie je to povinné) a tie následne odovzdáte pri vstupe a zaplatíte 3 eurá. Oblečenie si môžete vyskúšať a ak sa vám bude páčiť, môžete si ho vziať so sebou. Chýbať nebude ani občerstvenie. Viac informácií sa dočítate v článku.

titulná foto: NH

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password