TIC Nitra otvára interaktívno-edukatívnu zónu TICadlovo. Zabaviť a poučiť má jednotlivcov aj kolektívy

Zóna je otvorená od 20. februára, kedy sa koná aj Deň otvorených dverí. Pre deti sú pripravené zážitkové steny, ilustrovaná mapa Nitry aj dotykové monitory s príbehmi či hrami.

Zdroj: TIC Nitra

Novú zónu, ktorá rozšíri ponuku služieb Turistického informačného centra (TIC) v Nitre otvoria 20. februára. V tento deň sa tu zároveň koná Deň otvorených dverí. Cieľom zóny je zvýšenie návštevnosti, predĺženie času stráveného v TIC Nitra a tiež prepojenie ponuky so susediacim Ponitrianskym múzeom.

Zóna TICadlovo bude plniť dve funkcie, a to pre individuálnych návštevníkov a kolektívy.

Pre individuálnych návštevníkov je určená interaktívno-oddychová zóna. Organizované detské kolektívy budú využívať interaktívno – edukatívnu zónu. Tá ponúkne malým školským kolektívom a rodinám s deťmi „možnosť spoznať Nitru na 7 pahorkoch interaktívnou formou a priblížiť pamiatky, atrakcie a zaujímavosti v meste v súlade s prioritou poskytovania služieb family friendly,“ uvádza TIC Nitra.

Individuálny vstup je bezplatný, pre organizované skupiny s komentovanou prehliadku je vstup 1 € na osobu. „Interaktívno – edukatívna zóna bude zároveň zaradená do vzdelávacích programov pre vzdelávanie materských škôl a základných škôl,“ informuje TIC.

Na realizáciu zóny bolo v priebehu 2 rokov použitých 28-tisíc eur. Približne 3/4 výdavkov boli hradené z grantov a dotácií Ministerstva dopravy SR, Nitrianskeho samosprávneho kraja, mesta Nitry a z rozpočtu Nitrianskej organizácie cestovného ruchu. TICadlovo vytvoril ideový tím TIC Nitra: Terézia Zaujecová, Alena Pivarčiová, Mariana Záturová. Ilustrácie na stenách realizovali architektky Zuzana Kráľovičová a Gabriela Chvostaľová.

Otváracie hodiny zóny sa budú meniť pre letnú a zimnú sezónu.

Aktuálne platia otváracie hodiny pre obdobie 15. september až 15. jún. TICadlovo je teda otvorené od pondelka do piatka od 10. do 16. hodiny. Od 16. júna do 15. septembra bude otvorené v pondelok – piatok od 9. do 17. hodiny a cez víkendy od 13. do 17. hodiny.

Pre deti je pripravená ilustrovaná mapa Nitry, dotykové monitory s príbehmi či hrami a v pláne sú aj edukatívne videá, ktoré budú premietať deťom v rámci lektorovanej hodiny.

Architektky zo Zážitkových stien vytvorili ilustrovanú mapu Nitry, ktorú tvorí 7 pahorkov. V zóne vieme pracovať s 10 – 15 člennými skupinami detí a zážitkovou interaktívnou formou ich sprevádzať dejinami Nitry, jej pamiatkami, legendami, ale napríklad aj ísť po stopách Cyrilometodskej cesty. TIC Nitra je zároveň od roku 2021 prvým infobodom na Cyrilo-metodskej ceste na Slovensku, preto bude našou snahou, aby aj táto téma bola zaradená do regionálneho vzdelávania,“ dodáva TIC.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password