Hnutie Republika predstavilo svojho kandidáta na nitrianskeho župana

O post predsedu kraja v jesenných voľbách s podporou hnutia zabojuje Peter Pukan.

foto: FB Milan Uhrík • Republika

Do radu kandidátov na predsedníctvom samosprávneho kraja sa postavil plukovník Peter Pukan. „Nitriansky kraj si po 21 rokoch úradovania župana Belicu zaslúži nový vietor, novú energiu a nové nápady,“ uviedol predseda hnutia Republika Milan Uhrík.

Dodal, že presne s takým zápalom bude za hnutie Republika na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja kandidovať nový uchádzač.

Peter Pukan pôsobí ako krajský podpredseda hnutia Republika v Nitrianskom kraji. Podľa Milana Uhríka má praktické skúsenosti nielen z komunálnej politiky. „Ako bývalý vysokopostavený príslušník OS SR je vlastenec telom aj dušou, človek so zmyslom pre spravodlivosť, poriadok a systematickú tímovú prácu, na ktorého sa dá spoľahnúť,“ poznamenal Uhrík.

Ďalšími kandidátmi na predsedu NSK sú krajská poslankyňa Martina Holečková, ktorú podporuje blok deviatich politických strán, za Hlas-SD je to súčasný starosta Dvorov nad Žitavou Branislav Becík, za ĽSNS, odborár a právnik Milan Španír. Mimoparlamentná strana Aliancia predstavila súčasného podpredsedu NSK Tibora Csengera, riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre Martin Kusenda pôsobí ako občiansky kandidát. Včera tiež do zoznamu pribudol predseda hnutia Socialisti.sk Artur Bekmatov. Kandidatúru napokon nedávno oznámil aj súčasný župan Milan Belica, ktorý je na poste od roku 2001.

Poslanec NS SR a krajský poslanec NSK Marián Kéry (Smer-SD), primátor mesta Šahy Štefan Gregor (Sloboda a solidarita) a krajský poslanec a viceprimátor Nitry Daniel Balko, ktorého tiež podporoval blok strán, sa kandidatúry vzdali. Balko a Holečková už vopred avizovali, že do volieb pôjde iba jeden z nich. Po oficiálnom oznámení kandidatúry Martiny Holečkovej z uchádzania sa o post nitrianskeho župana odstúpil aj Štefan Gregor.

Televízia Nitrička

Forgot Password