Fotoreportáž: Tajomstvá pravekej hory

Už po druhýkrát počas apríla mali nielen nadšenci turistiky možnosť zúčastniť sa komentovaného výstupu na Pyramídu. Turistické informačné centrum Nitra tentokrát zorganizovalo prehliadku zameranú na praveké hradisko aj na geologickú stavbu Zobora.

Predposlednú aprílovú sobotu, na ktorú pripadol Deň Zeme, mali záujemcovia možnosť čiastočne sa presunúť do praveku a mladšej Doby bronzovej.

Počas trojhodinového komentovaného výstupu na Pyramídu sa turisti dozvedeli množstvo zaujímavostí o geologickej stavbe hory, faune, flóre či o pravekom hradisku a rôznych etapách osídľovania vrchu.

Turistická trasa viedla od altánku pri Špecializovanej nemocnici sv. Svorada a pokračovala po žltej značke na Tri duby, Lyžiarsku lúku, hradisko Zobor a ďalej na Pyramídu.

Počas prestávky na výhľadovom kopci pred sedlom Tri duby malo viac ako 50 zúčastnených možnosť prehliadnuť si repliky pravekých a starovekých predmetov, ktoré kedysi ľudia používali. Priaznivé počasie prispelo k vysokej účasti, aj preto plánuje Turistické informačné centrum Nitra v podobných komentovaných výstupoch na Pyramídu pokračovať.

Filip Lyko

Televízia Nitrička

Forgot Password