Ešelkou na Agrokomplex

Občianske združenie Veterány.EU vyšle počas poľnohospodárskeho veľtrhu Agrokomplex do ulíc Nitry historický autobus Karosa ŠL 11 Turist z roku 1975.

Tento retrobus ma kapacitu 45 miest a premávať bude v piatok a sobotu, teda 23. a 24. augusta 2019. Bude zriadená špeciálna linka s označením H19, ktorá bude premávať od železničnej stanice po polikliniku na Chrenovej. Deti do 6 rokov majú jazdu zdarma, deti do 15 rokov a seniori nad 70 rokov zaplatia 50 centov. Cena lístka pre dospelú osobu bude 1 euro.

„Aj takouto formou by sme chceli návštevníkov podujatia motivovať k tomu, aby pred použitím svojho auta uprednostnili alternatívne formy dopravy. Veríme, že ľudia našu netradičnú kyvadlovú dopravu ocenia a odvezú sa ňou nielen pri ceste na výstavisko,“ povedal Jaroslav Filo, predseda OZ Veterány.EU.

Cestujúci si v tomto historickom autobuse budú môcť zakúpiť aj upomienkové predmety s dopravnou tematikou. Kúpou takýchto magnetiek alebo pohľadníc podporíte aktivity tohto občianskeho združenia.

„V minulom roku sme zareagovali na nepriaznivú dopravnú situáciu v rámci Agrokomplexu a počas víkendu sme v uliciach mesta zabezpečili posilovú dopravu historickým autobusom. Ukázalo sa, že táto doprava má potenciál, a preto sme sa v nej rozhodli pokračovať aj v tomto roku. Tentokrát však Ešelku vypravíme počas piatka a soboty, keď je na Agrokomplexe najväčší počet návštevníkov. Aby sme zbytočne nestáli v zápche, budeme jazdiť len medzi železničnou stanicou a Poliklinikou Chrenová,“ povedal Patrik Špačinský, člen OZ Veterány.EU.

Cestovný poriadok

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password