Dočkajú sa obyvatelia na Šúdolskej opravenej cesty?

Cesta na Šúdolskej ulici je už dlhé roky v zlom stave. Mesto to doteraz ignorovalo.

Cesta na Šúdolskej ulici je už dlhé roky v zlom stave. Mesto to doteraz ignorovalo. Obyvatelia zo Šúdola sú už niekoľko rokov nespokojní s tamojšou dopravnou komunikáciou. Cesta je v katastrofálnom stave, plná jám a výmoľov.

„Podľa mňa je to veľký problém nielen kvôli domom na Šúdolskej, ale hlavne kvôli všetkým tým slepým uličkám vyúsťujúcim na našu ulicu. Je to jediná cesta pre celú štvrť,“ povedal nám nespokojný obyvateľ zo Šúdolskej ulice.

Celá Šúdolská ulica je dlhá vyše dvoch kilometrov a po celej svojej dĺžke je poškodená. Okrem rozbitej cesty sú v štvrti aj ďalšie problémy.

„Veľký problém vidím aj v tom, že tam nie je chodník a osvetlenie cesty je tiež veľmi zlé. Na Jarabinovej, odkiaľ chodia ľudia peši z autobusu, nie je osvetlenie žiadne. V zime chodia deti z krúžkov a tréningov v tme po cestách, ktoré nemajú chodník a skoro žiadne osvetlenie,“ doplnil obyvateľ.

Celá problematika je dlhé roky zanedbávaná. Prípadná rekonštrukcia miestnej komunikácie bola na poslednom verejnom zhromaždení občanov s členmi výboru tamojšej mestskej časti hlavnou témou. Okrem toho prebehlo aj stretnutie obyvateľov s primátorom mesta, Marekom Hattasom, a realizátorom tamojšej kanalizácie, ktorá sa budovala ešte počas minulého roka. Cesta nad kanalizáciou, ktorá bola asfaltovaná v októbri po jej dokončení, je ale taktiež v katastrofálnom stave. Podľa slov realizátora stavby sa s novým asfaltovaním musí počkať minimálne do augusta.

Hlavným problémom v štvrti Šúdol sú nevysporiadané pozemky, ktoré sa pod dopravnými komunikáciami nachádzajú. Je to dlho známy problém, mesto ho ale roky neriešilo. Nové vedenie mesta prisľúbilo, že sa bude celou situáciou zaoberať.

„Tých problémov na spomínanej ulici je viac a budeme sa nimi na meste postupne zaoberať tak, aby boli obyvatelia spokojní. Celá Šúdolská sa musí riešiť komplexne. Nielen prepadnutá kanalizácia na cca 40m, tá je v reklamácii, ale aj celá komunikácia. Treba vyriešiť, čo s dažďovou kanalizáciou a so starým liatinovým vodovodným rádom vedeným v Šúdolskej ulici. Ďalej sa musíme zaoberať majetkovými vzťahmi na ulici Antona Točíka a na ulici Griesbachová, ktoré so Šúdolskou úzko súvisia,“ vyjadril sa hovorca mesta Nitra, Tomáš Holúbek.   

Daniel Mičík

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password